Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. februára 2013

Matkám na rodičovskej dovolenke štát na dôchodky neprispejeŠtát nebude platiť dôchodkové poistenie za pracujúce matky na rodičovskej dovolenke. Poslanci Národnej rady (NR) SR totiž vo štvrtok nepodporili návrh novely zákona o sociálnom ...Zdieľať
rodicovska sluzba st BRATISLAVA 14. februára (WEBNOVINY) - Štát nebude platiť dôchodkové poistenie za pracujúce matky na rodičovskej dovolenke.


Poslanci Národnej rady (NR) SR totiž vo štvrtok nepodporili návrh novely zákona o sociálnom poistení predkladateľa Jozefa Mihála (SaS).

Mihál chcel docieliť, aby štát naďalej platil odvody do Sociálnej poisťovne za pracujúce matky, ktoré sa starajú o dieťa do 6 rokov, prípadne sa starajú o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom do veku 18 rokov a poberajú peňažný príspevok na opatrovanie alebo vykonávajú osobnú asistenciu osobe s ťažkým zdravotným postihnutím najmenej 140 hodín mesačne, a to aj v prípade, ak by mali postavenie dôchodkovo poisteného zamestnanca alebo samostatne zárobkovo činnej osoby.

Mihál chcel zmierniť dopady konsolidačných opatrení na túto skupinu ľudí, ktoré platia od začiatku roka 2013.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Parlamentný výbor pre euroval nebude
<< predchádzajúci článok
Ruská polícia ratovala neviestky, boli sexuálnymi otrokyňami