Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. januára 2010

MEČIAR: Optimálna budúca vláda je Smer a HZDSOptimálne by podľa predsedu ĽS-HZDS Vladimíra Mečiara bolo, keby budúcu vládu tvorili Smer-SD a ĽS-HZDS. „Je známa moja téza o povahe budúcej koalície, už nie traja, ale dvaja. ...Zdieľať
BRATISLAVA 6. januára (WEBNOVINY) – Optimálne by podľa predsedu ĽS-HZDS Vladimíra Mečiara bolo, keby budúcu vládu tvorili Smer-SD a ĽS-HZDS. „Je známa moja téza o povahe budúcej koalície, už nie traja, ale dvaja. Najoptimálnejšie by bolo, keby vládu tvorili Smer-SD a ĽS-HZDS. Podmienka je, že by podpora ľudí narástla tak, aby sme mohli spolu vytvoriť nadpolovičnú väčšinu a z tej nadpolovičnej väčšiny aspoň stabilných 78 mandátov. Inak by tá stabilita veľká príliš nebola. Ak by bola väčšina a podpora ľudí takáto, môžeme uvažovať o takejto myšlienke,“ uviedol Mečiar v rozhovore pre agentúru SITA.


Podľa Mečiara by nebolo dobré, keby sa teoreticky mala vytvoriť koalícia Robert Fico a Mikuláš Dzurinda. „Nebude to ani Dzurinda ani Fico, ale to čo všade - ľavopravá koalícia, veľké straty pre jedného a veľké oslabenie pre druhého. Nemecká pravoľavá koalícia priviedla k nástupu radikálov, ktorí sú dnes v krajanských vládach a atakujú aj federálnu vládu,“ upozornil Mečiar.K SNS sa Mečiar nechcel vyjadriť. O jej voličov nemá obavu. Vždy vedeli, kde je ich miesto. „Keď matematika nevychádza, tak sa robí to, čo je najvhodnejšie. Nakoniec, keď vznikla koalícia s SNS, tesne pred tým boli preberané aj iné varianty. Ideme robiť všetko preto, aby matematika vyšla," dodal.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NEW YORK TIMES: Slovenský bezpečnostný test úplne zlyhal
<< predchádzajúci článok
Výbušnina Hexogén je účinnejší ako TNT, tvrdí expert