11. októbra 2017

Messi poslal Argentínu na MS, do Ruska aj Uruguaj a Kolumbia

Argentínsky futbalista Lionel Messi.

Argentínsky futbalista Lionel Messi. Foto: TASR/AP
Bratislava 11. októbra (TASR) - Po futbalistoch Brazílie si postup na MS 2018 v Rusku zaistili z juhoamerickej zóny CONMEBOL aj reprezentácie Uruguaja, Argentíny a Kolumbie. Do interkontinentálnej baráže sa prebojoval piaty tím tabuľky, ktorým sa po zápasoch záverečného 18. kola stalo Peru.

Brazília mala postup vo vrecku už dávnejšie, juhoamerickú kvalifikáciu uzavrela domácim víťazstvom 3:0 nad Čile, ktoré kleslo až na 6. priečku tabuľky a v Rusku sa nepredstaví. Z druhého miesta sa na šampionát prebojoval Uruguaj, ktorý zvíťazil nad Bolíviou 4:2. Dvakrát sa do streleckej listiny zapísal Luis Suarez, raz Martin Caceres a Edinson Cavani, ktorý sa s 10 gólmi stal najlepším kanonierom juhoamerickej kvalifikácie.

Argentína zvládla kľúčový duel v Ekvádore, hoci od 1. minúty prehrávala. Potom však prišli veľké chvíle Lionela Messiho, ktorý sa v 12. a 20. minúte postaral o obrat skóre. Triumf hostí v pomere 3:1 ako i vlastný hetrik spečatil v 62. minúte Messi.

Kolumbii stačila na obsadenie 4. priečky aj remíza 1:1 v Peru. Šancu na baráž premárnil Paraguaj, ktorý v minulom kole triumfoval 2:1 v Kolumbii, no v kvalifikačnej derniére nezvládol tlak domáceho prostredia a s poslednou Venezuelou prehral 0:1.