10. septembra 2016

Michalovčanky prehrali s Ľubľanou a v hlavnej fáze LM hrať nebudú

Ilustračná snímka

Ilustračná snímka Foto: TASR/Roman Hanc
Ľubľana 10. septembra (TASR) - Hádzanárky Iuventy Michalovce sa ani na šiesty pokus neprebojovali do skupinovej fázy Ligy majstrov. V semifinále kvalifikačného turnaja v slovinskej Ľubľani prehrali s domácim družstvom 22:28 a zahrajú si iba o konečné 3. miesto. Do hlavnej fázy sa kvalifikuje iba víťaz turnaja v Ľubľane.

Michalovčanky však budú účinkovať v Pohári EHF. O tom, či to bude v 2. alebo až v 3. predkole, rozhodne ich nedeľný zápas o konečné umiestnenie, ktorý sa začne od 14.00.

Liga majstrov, 3. kvalifikačná skupina:

RK Krim Mercator Ľubľana - Iuventa Michalovce 28:22 (14:10)
Zostava Iuventy: Lafuenteová, Medveďová – Černovová, M. Holešová, Štefaáikov, V. Kišiková, Rebičová, Nagyová, Habánková, Levčenková, Schusterová, Wollingerová, Dziurová, Dubaucova, Bajčiová, Perederijová. Rozhodovali: Brkič – Jusufhodzic (obaja Rak.)

Domáce hráčky začali lepšie a v 6. minúte viedli 3:0. Holešová síce o dve minúty znížila na 3:2, ale následne opäť narástol stav v prospech Krimu. V 14. minúte prehrávala Iuventa už o štyri góly (6:2) a naďalej sa jej hráčkam nedarilo ukrajovať z náskoku Sloviniek. Domáce hádzanárky boli dôrazné v defenzíve a dostatočne úspešné aj v brejkoch. Za stavu 7:4 nasledovala trojgólová séria domáceho tímu, ktorá naznačila možnosti oboch tímov v zápase. V závere prvého polčasu Levčenková znížila na rozdiel troch gólov (11:8), ale domáci tím si do druhého polčasu preniesol pohodlný štvorgólový náskok.

Dôležitý úvod druhého dejstva vyšiel lepšie Krimu. Polčasový stav 14:10 bol už v 38. minúte navýšený na 18:11. Michalovčanky narážali na pozornú hru domáceho tímu na oboch stranách ihriska a slovinské družstvo im nedávalo šancu pomýšľať na zvrat v stretnutí. Domáce hráčky si napokon pohodlný náskok postrážili a po víťazstve o šesť gólov postúpili do finále kvalifikačného turnaja.

Rosický je späť: Pražsklá Sparta pri jeho iba návrate remizovala