31. júla 2016

Milánske AC prehralo v príprave s Liverpoolom, hral aj Kucka

Futbalista FC Liverpool Roberto Firmino sa teší po strelení gólu proti AC Miláno v prípravnom zápase na Medzinárodnom turnaji majstrov v kalifornskej Santa Clare Foto: TASR/AP
Santa Clara 31. júla (TASR) - Futbalisti AC Miláno prehrali v sobotňajšom prípravnom zápase s FC Liverpool 0:2. Duel, ktorý sa hral na Levi's Stadium v kalifornskej Santa Clare, bol súčasťou Medzinárodného pohára majstrov. Slovenský reprezentant Juraj Kucka v drese AC naskočil do stretnutia v 33. minúte, keď vystriedal Andreu Bertolacciho.

Liverpool rozhodol o svojom triumfe v druhom polčase, keď na vedúci gól Divocka Origiho nadviazal v 73. minúte Roberto Firmino. "S výkonom mužstva som spokojný. Aj v prvom polčase sme mali viac z hry, ale nedokázali sme využiť šance, ktoré sme si vytvorili. Musíme popracovať na efektivite," hodnotil duel kouč LFC Jürgen Klopp.

Jeho náprotivok na lavičke AC Vincenzo Montella napriek výsledku nesmútil. "Tieto zápasy sú pre nás výbornou prípravou. Máme možnosť hrať so špičkovými súpermi a som presvedčený, že hráčom to pomôže. Moji zverenci dnes splnili pokyny, ktoré sme im dali. Aj keď sme prehrali, v našej hre prevládali pozitíva," uviedol Montella.

Medzinárodný pohár majstrov sa koná v termíne 22. júla - 13. augusta za účasti 17 tímov hrajúcich na štyroch kontinentoch. Desať mužstiev hrá v USA a Európe, tri v Číne a štyri v Austrálii.