![]() |
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|
Piatok 7.11.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
|
Meniny má René
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
|
|
|
|
|
|
|
|
10. apríla 2018
Minister Altmaier chce zvýšiť tempo zmien v nemeckej doprave
Na archívnej snímke Peter Altmaier.
Zdieľať
Na archívnej snímke Peter Altmaier. Foto: TASR/APAltmaier hovoril aj štátnej podpore zmien v cestnej doprave. Peniaze z rozpočtu však pôjdu hlavne na výskum a vývoj.
Elektromobilita v Nemecku postupuje, ale jej tempo zostáva nedostatočné. Minister vyjadril rozčarovanie nad tým, že záujem o štátnu prémiu na kúpu elektromobilov zostáva v krajine pomerne slabý. Podľa neho je na príčine málo príťažlivých modelov výrobcov.
V súvislosti s vplyvom áut s dieselovým motorom na životné prostredie povedal: "Dlho sme tému záťaže CO2 na ovzdušie vo veľkých mestách podceňovali. V mnohých z nich sa však únosná hranica oxidu uhličitého prekračuje. Autá s naftovým motorom majú na tom podstatný podiel. Politici spozorneli, až keď EÚ pohrozila konaním za porušenie zmluvy a keď došlo k založeniu viacerých občianskych združení, ktoré sa dožadujú čistého vzduchu." Altmaier na kongrese zdôraznil: "Teraz sme sa pustili do plnenia týchto úloh."
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
