Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. januára 2020

Minister Gál sa stretol so sudcom Trubanom, ktorého meno sa údajne spomína v „motákoch“ KočneraMinister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) sa ešte v pondelok 20. januára stretol s predsedom Špecializovaného trestného súdu Michalom Trubanom. Údajné kontakty na závadové osoby Od ...Zdieľať
gal 676x451 21.1.2020 (Webnoviny.sk) - Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) sa ešte v pondelok 20. januára stretol s predsedom Špecializovaného trestného súdu Michalom Trubanom.

Údajné kontakty na závadové osoby


Od šéfa súdu žiada minister písomné vysvetlenie medializovaných prípadov pre údajné Trubanove kontakty na závadové osoby. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor rezortu spravodlivosti. Ešte minulý pracovný týždeň preto žiadala odvolanie Trubana opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS).

„Minister spravodlivosti sa v pondelok osobne stretol s predsedom Špecializovaného trestného súdu Michalom Trubanom, od ktorého požadoval vysvetlenie medializovaných informácií v súvislosti s jeho úkonmi. Niektoré medializované informácie predseda súdu vyvrátil, preto ho minister požiadal, aby svoje tvrdenia podložil dôkazmi písomne,“ informoval tlačový odbor v stanovisku.

Kočnerove "motáky" z väzby


Meno šéfa súdu sa malo údajne objaviť aj v odkazoch Mariana Kočnera z väzby na takzvaných motákoch. Dcéru predsedu súdu, Natáliu Trubanovú, navyše náhodným výberom ustanovili ako náhradnú advokátku Kočnera v prípade, ak by bol jeho súčasný právnik Marek Para potrestaný Slovenskou advokátskou komorou.

Para, ktorý zastupuje Kočnera v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, sa totiž spomína v prípade možného ovplyvňovania procesov. Obžaloba tvrdí, že Kočner si vraždu Kuciaka objednal. K vražde sa už medzičasom priznal strelec Miroslav Marček a aj sprostredkovateľ Zoltán Andruskó. Truban akékoľvek kontakty s obžalovaným Kočnerom odmietol.


Zdroj: Webnoviny.sk - Minister Gál sa stretol so sudcom Trubanom, ktorého meno sa údajne spomína v „motákoch“ Kočnera © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia na východe Slovenska vyšetruje obzvlášť závažný zločin vraždy
<< predchádzajúci článok
Policajti NAKA zasahujú pri akcii Panda, hrozila až 12 miliónová škoda (foto)

Minister Gál sa stretol so sudcom Trubanom, ktorého meno sa údajne spomína v „motákoch“ Kočnera - diskusné fórum čitateľov