Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. januára 2021

Minister Korčok volá po spravodlivosti pre Navaľného, musia byť rešpektované jeho práva


Tagy: Rada EÚ

Práva Alexeja Navaľného musia byť rešpektované, vrátane práva na spravodlivý a súdny proces, k čomu sa Ruská federácia zaviazala pristúpením ...Zdieľať
russia_election_03012 c06e7c928b844d46aea5af5193875db3 676x451 25.1.2021 (Webnoviny.sk) - Práva Alexeja Navaľného musia byť rešpektované, vrátane práva na spravodlivý a súdny proces, k čomu sa Ruská federácia zaviazala pristúpením k medzinárodným dohodám. Zdôraznil to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS), ktorý sa v pondelok 25. januára zúčastnil prvého tohoročného zasadnutia Rady Európskej únie (EÚ) pre zahraničné vzťahy.


Korčok počas rokovania zopakoval, že v demokratických krajinách musí byť miesto pre opozičné názory v slobodnej politickej súťaži a nie vo väzbe. Informoval o tom Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Šéf slovenskej diplomacie zároveň uviedol, že Spojené kráľovstvo je aj naďalej „našim dôležitým spojencom v NATO a silným partnerom v medzinárodných organizáciách, osobitne v oblasti zahraničnej a bezpečnostnej politiky EÚ chceme mať vo najužšie vzťahy.“ Miera spolupráce však bude podľa Korčoka závisieť aj od Londýna. Počas zasadnutia šéfov diplomacií krajín EÚ po nástupe novej americkej administratívy Joea Bidena sa ministri venovali diskusii, ako čo najskôr nadviazať dialóg so Spojenými štátmi americkými.


„S Washingtonom chceme spolupracovať v mnohých oblastiach, vrátane porušovania záväzkov takzvanej Nukleárnej dohody s Iránom a tiež na tom, ako nastavíme naše vzťahy s Čínou,“ doplnil Korčok.

Ministri prostredníctvom videohovoru rokovali aj s ministrom zahraničných vecí Japonska Toshimitsom Motegim, s ktorým prediskutovali možnosti spolupráce s Japonskom v regióne Indo-Pacifiku, vrátane bezpečnostných výziev v Ázii. EÚ pripravuje stratégiu k Indo-Pacifiku, ktorej cieľom bude zvýšiť angažovanosť EÚ v regióne, ktorý má pre EÚ čoraz väčší význam, doplnilo MZVEZ SR.


Zdroj: Webnoviny.sk - Minister Korčok volá po spravodlivosti pre Navaľného, musia byť rešpektované jeho práva © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Rada EÚ
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Blíži sa termín priznania dane z nehnuteľnosti, online podanie bude jednoduchšie
<< predchádzajúci článok
Poľský prezident Duda chápe zúfalstvo ľudí otvárajúcich prevádzky, predpisy sa však musia dodržiavať

Minister Korčok volá po spravodlivosti pre Navaľného, musia byť rešpektované jeho práva - diskusné fórum čitateľov