Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. januára 2021

Poľský prezident Duda chápe zúfalstvo ľudí otvárajúcich prevádzky, predpisy sa však musia dodržiavaťPoľský prezident Andrzej Duda v pondelok vyslovil pochopenie pre „zúfalstvo“ ľudí, ktorí otvárajú svoje prevádzky napriek platným ...Zdieľať
virus_outbreak_poland_duda_81822 008e9b5f5e384cdb96a9850ea99081d5 676x489 25.1.2021 (Webnoviny.sk) - Poľský prezident Andrzej Duda v pondelok vyslovil pochopenie pre „zúfalstvo“ ľudí, ktorí otvárajú svoje prevádzky napriek platným pandemickým opatreniam a finančným postihom pre porušenie vládou nariadených obmedzení.


Stovky podnikateľov sa zapojili do výzvy #OtwieraMY (Otvárame) a rozhodli sa otvoriť svoje reštaurácie, hotely, lyžiarske vleky, fitnescentrá a ďalšie prevádzky, aby sa vyhli úpadku v dôsledku predĺžených opatrení proti šíreniu koronavírusu.

Chápem netrpezlivosť a často aj zúfalstvo ľudí, ktorí musia sledovať rozpad sa ich celoživotnej práce. Trestať takýchto zúfalých ľudí je strašné,“ vyhlásil Duda, no podotkol, že predpisy „sa musia dodržiavať".

Vláda varovala podnikateľov, ktorí nebudú rešpektovať nariadenia a otvoria prevádzky, že budú vyškrtnutí z programov štátnej finančnej pomoci a ďalších podporných grantov na zmiernenie ekonomických dopadov pandémie. Mnohí majitelia firiem však tvrdia, že otvorenie sa im finančne oplatí viac, pretože vládna pomoc ani zďaleka nepokryje ich straty.


Zdroj: Webnoviny.sk - Poľský prezident Duda chápe zúfalstvo ľudí otvárajúcich prevádzky, predpisy sa však musia dodržiavať © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minister Korčok volá po spravodlivosti pre Navaľného, musia byť rešpektované jeho práva
<< predchádzajúci článok
Francúzsko zakázalo nosenie niektorých látkových rúšok

Poľský prezident Duda chápe zúfalstvo ľudí otvárajúcich prevádzky, predpisy sa však musia dodržiavať - diskusné fórum čitateľov