Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. septembra 2007

Ministerstvo spravodlivosti upozorňuje na tzv. legálnu úžeruMinisterstvo spravodlivosti SR (MS SR) upozorňuje verejnosť na takzvanú legálnu úžeru, kedy dochádza ku klamlivej reklame, že dlžník získa za minimálny úrok výhodnú pôžičku a ako protihodnotu ...Zdieľať
BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) - Ministerstvo spravodlivosti SR (MS SR) upozorňuje verejnosť na takzvanú legálnu úžeru, kedy dochádza ku klamlivej reklame, že dlžník získa za minimálny úrok výhodnú pôžičku a ako protihodnotu založí svoju nehnuteľnosť. Následne sa však v ďalších podmienkach zaviaže zaplatiť niekoľkonásobne viac. Podľa rezortu sa vyskytlo niekoľko prípadov, kedy chcel dlžník pôžičku zaplatiť, no spoločnosť zatvorila svoju pobočku alebo platbu neprijala a došlo k prevodu nehnuteľnosti občana.

Ministerstvo vyzýva občanov, aby sami upozorňovali na spoločnosti, ktoré pri požičiavaní peňazí nedodržiavajú podmienky zmluvy a na nekalosti pri dobrovoľných dražbách. MS SR prijíma podnety na e-mailovej adrese tlacove@justice.sk, následne ich postúpi generálnej prokuratúre. "Ministerstvu pritom nejde o ochranu nepoctivých dlžníkov, ktorí si neplnia svoje záväzky, napríklad pri hypotekárnych či iných úverových produktoch od bankových inštitúcií, ktoré majú na túto činnosť licenciu a sú pod prísnym dohľadom Národnej banky Slovenska. Rovnako nie je možné chrániť neplatičov za nájomné, ktorí dlžia státisíce korún," uvádza hovorca MS SR Michal Jurči.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V hre LOTO niekto vyhral 85 miliónov korún
<< predchádzajúci článok
TV Bratislava vysiela už aj cez internet

Ministerstvo spravodlivosti upozorňuje na tzv. legálnu úžeru - diskusné fórum čitateľov