Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. septembra 2010

Ministrom životného prostredia Nagy, Šimková v SPFNovým ministrom životného prostredia by sa mal stať poslanec Národnej rady SR József Nagy. V noci na rokovaní Koaličnej rady jeho nomináciu navrhla ...Zdieľať
jozsef nagy József Nagy

Foto: SITA/Ján Novák
BRATISLAVA 22. septembra (WEBNOVINY) - Novým ministrom životného prostredia by sa mal stať poslanec Národnej rady SR József Nagy. V noci na rokovaní Koaličnej rady jeho nomináciu navrhla strana Most-Híd, ktorej tento rezort patrí podľa Koaličnej zmluvy.

Obnovený rezort ministerstva životného prostredia by mal vzniknúť 1. novembra. S nomináciou musia súhlasiť koaliční partneri.


Šimková definitívne na čelo SPF

Koaličná rada potvrdila nomináciu Evy Šimkovej na šéfku Slovenského pozemkového fondu. „Fakty nepotvrdzujú špekulácie, ktoré boli v médiách. Šimková upozorňovala predsedu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou na porušenie zákona. Urobila všetko, čo bola v jej kompetenciách. Nemôže byť zodpovedná za konanie predsedu úradu,“ uviedol podpredseda strany Most-Híd Zsolt Simon.

Koaliční partneri sa v noci dohodli, že v roku 2011 budú mať ústavní činitelia s výnimkou sudcov znížený plat o trojnásobok deficitu v predchádzajúcom roku, teda trojnásobok deficitu v roku 2010.

V ďalších rokoch to bude o dvojnásobok deficitu v predchádzajúcom roku. Zároveň by sa však malo uvoľniť súčasné zmrazenie platov politikov. Presný výpočet objasní vo štvrtok minister financií Ivan Mikloš.


Pokuty v jazykovom zákone ponechali

Koalícia diskutovala aj o novele jazykového zákona. Podľa premiérky Ivety Radičovej sa dohodla, že „pokiaľ ide o verejné informácie, informácie, ktoré znamenajú bežné napĺňanie verejnej správy, informácie, ktoré znamenajú dostupnosť základných služieb pre občanov, pokiaľ ide o informácie, ktoré by mohli znamenať riziko ohrozenia života, prírodné katastrofy, tak si nedodržiavanie zákona bude vyžadovať sankcie“.

Na tomto je podľa Radičovej zhoda. Ešte týždeň teraz majú strany na to, aby sa v oblasti sankcií dohodli.

Rovnako aj v zákone o štátnom občianstve otázka sankcií zostala otvorená. Minister vnútra Daniel Lipšic má diskutovať o tomto probléme, a má prísť s dohodou na rokovanie Koaličnej rady. Zákon, ktorý platí dnes však bude podľa Radičovej zrušený.

Uviedla, že ak občan prijme občianstvo Maďarskej republiky na vzdanie sa slovenského občianstva by mal urobiť určité úkony.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo švajčiarskej vláde budú mať asi prevahu ženy
<< predchádzajúci článok
Starostovia sa idú vzdelávať na Francúzsku rivieru

Ministrom životného prostredia Nagy, Šimková v SPF - diskusné fórum čitateľov