26. októbra 2006

Mintál a Vittek rozhodli o postupe, škandál v Stuttgarte

Marek Mintál a Róbert Vittek gólmi v stredajšom zápase 2. kola Nemeckého pohára 2006/07 vo futbale rozhodli o postupe svojho klubu 1. FC Norimberg do osemfinále cez druholigový Paderborn. Takisto až v ...

BERLÍN 26. októbra (WEBNOVINY) - Marek Mintál a Róbert Vittek gólmi v stredajšom zápase 2. kola Nemeckého pohára 2006/07 vo futbale rozhodli o postupe svojho klubu 1. FC Norimberg do osemfinále cez druholigový Paderborn. Takisto až v nadstavenom čase a proti súperovi z druhej najvyššej súťaže sa dostala medzi najlepších šestnásť tímov aj Alemannia Aachen, za ktorú v súboji s Aue počas predĺženia vybehol na trávnik Szilárd Németh. Druholigový Kaiserslautern s Balázsom Borbélyom v akcii do 63. minúty v Mníchove sympaticky vzdoroval Bayernu a prehral iba 0:1. Škandál sa udial v Stuttgarte, kde hlavný arbiter Michael Weiner v 86. minúte predčasne ukončil zápas medzi tamojšími Kickers a Herthou Berlín za stavu 0:2, pretože asistenta rozhodcu Kaia Vossa zasiahol do hlavy predmet hodený z tribúny.

Norimberg, ktorý je v bundeslige aj po 8. kole bez prehry, ale stáva sa remízovým kráľom (6 nerozhodných výsledkov), mal v prvom polčase na štadióne Hermanna-Lönsa pred 7028 divákmi proti siedmemu mužstvu tabuľky II. ligy prevahu, ktorú však nedokázal zúročiť (dve šance Vitteka, jedna Mintálova príležitosť) a od 61. minúty prehrával. Vedenie domácich vypracoval Koen, ktorý striedal krátko pred touto akciou. Tréner hostí Hans Meyer zareagoval nasadením ďalších dvoch útočníkov Sajenka a Schrötha. Vyrovnanie prišlo v 82. min, keď si Bavori už v 78. min pýtali pokutový kop po Vittekovom páde v šestnástke. Na 1:1 dával Marek Mintál po rohovom kope Pinolu z ľavej strany a Vittekovom predĺžení centra až k vzdialenejšej žrdi. "Fantóm stál presne tam, kde lovec gólov má stáť," uvádza sa na internetovej stránke Norimbergu, kde nechýba ani pripomenutie, že najlepší strelec sezóny 2004/05 presne namieril v súťažnom zápase v drese 1. FCN po svojej dlhodobej "dvojfázovej maródke" premiérovo od 13. augusta 2005. O rozhodnutie v prospech favorita sa v 93. min postaral Róbert Vittek, ktorý nedávno predĺžil zmluvu s tímom zo štadióna easyCredit o jednu sezónu do roku 2010. Dvadsaťštyriročný Bratislavčan to údajne urobil "štýlom Gerda Müllera", keď šikovne spracoval odrazenú loptu po zblokovaní strely Tunisana Mnariho, rýchlo sa pozične zorientoval a zavŕšil obrat. V 112. min bol Vittek vystriedaný pre problémy s pravým členkom. "Slovenské duo hralo tak, ako o tom všetci fanúšikovia tímu snívajú," konštatuje sa na www.fcn.de. "Slovenská dvojica zachránila Norimberg," hlási hneď v titulku magazín Kicker. Mintálov a Vittekov krajan Vratislav Greško, ktorý rozšíril podtatranskú enklávu v kádri 1. FCN začiatkom septembra, presedel celý duel na lavičke. Osemfinále Nemeckého pohára - znova na jeden zápas s eventuálnym predĺžením a rozstrelom z 11 m - odohrajú 19. a 20. decembra 2006. Žreb sa uskutoční už najbližšiu nedeľu. Norimberg sa v 9. kole bundesligy stretne v sobotu 28. októbra o 15.30 h doma s Borussiou Dortmund.

Nemecký pohár 2006/07 - súhrn výsledkov 2. kola:

UTOROK
Babelsberg (IV. liga) - Stuttgart 2:4
Bochum - Karlsruhe (II. liga) 3:2
Borussia Dortmund - Hannover 0:1 - Erik Jendrišek (Hannover) nastúpil v 84. minúte
Pirmasens (III. liga) - Unterhaching (II. liga) 0:3
Saarbrucken (III. liga) - Greuther Fürth (II. liga) 0:2 - Roland Števko (Fürth) nenastúpil
VfB Lübeck (III. liga) - Burghausen (II. liga) 0:0, 4:5 na strely zo značky pok. kopu
Wolfsburg - Freiburg (II. liga) 1:0 - Miroslav Karhan (Wolfsburg) a Henrich Benčík (Freiburg) sedeli na lavičkách náhradníkov
1. FC Kolín (II. liga) - Schalke 4:2 po predĺžení

STREDA
Alemannia Aachen - Aue (II. liga) 4:2 po predĺžení - Szilárd Németh (Aachen) nastúpil v 96. minúte
Pfullendorf (III. liga) - Offenbach (II. liga) 0:2
Osnabrück (III. liga) - Mönchengladbach 2:1
Essen (II. liga) - Frankfurt 1:2
Stuttgarter Kickers (II. liga) - Hertha Berlín 0:2 - zápas nedohrali, v 86. min zasiahol Kaia Vossa, asistenta hlavného rozhodcu, do hlavy predmet z tribúny a arbiter Michael Weiner duel predčasne ukončil. O osude stretnutia sa rozhodne za zeleným stolom
Duisburg (II. liga) - Leverkusen 3:2 po predĺžení
Bayern Mníchov - Kaiserslautern (II. liga) 1:0 - Balázs Borbély (Kaiserslautern) hral do 63. minúty
Paderborn (II. liga) - Norimberg 1:2 po predĺžení - Marek Mintál hral celý zápas a v 82. min strelil po prihrávke Róberta Vitteka (obaja Norimberg) vyrovnávajúci gól, Róbert Vittek hral do 112. minúty a v 93. min strelil víťazný gól Norimbergu