Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. augusta 2010

MITRÍK: K výpovedi v kauze Eugen Č. bez komentáraNovovymenovaný riaditeľ SIS Karol Mitrík sa k podozreniu, že v roku 2006 nehovoril pravdu vo svojej výpovedi v kauze Eugen Č. na Špeciálnom súde, nechce vyjadrovať. ...Zdieľať
gasparovit vymenoval mitrika Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) - Novovymenovaný riaditeľ SIS Karol Mitrík sa k podozreniu, že v roku 2006 nehovoril pravdu vo svojej výpovedi v kauze Eugen Č. na Špeciálnom súde, nechce vyjadrovať. "Všetko čo som povedal v Prezidentskom paláci platí, viacej nemám k tomu o povedať," zareagoval po menovaní do funkcie na novinárske otázky k tejto téme. Ako povedal, pre neho je to uzavreté. Komentovať podozrenie nechcel ani podpredseda vlády a minister dopravy Ján Figeľ, ktorý ho do funkcie uvádzal namiesto premiérky Ivety Radičovej. "Vláda urobila návrh, všetko bolo preverené z hľadiska bezpečnosti, celý proces je v súlade nielen so zákonmi, ale aj s ústavou. Ideme slúžiť," povedal pred novinármi.

Ako pripomenul bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, ktorý sa na dnešnom slávnostnom akte v Prezidentskom paláci tiež zúčastnil, Mitrík má previerku na prísne tajné, ktorá je najsilnejšia a najpodrobnejšia. "Viem iba o rečiach, ktoré sa hovorili a o tom, čo sa rozpráva, o podozreniach," zareagoval. Podľa neho previerka je tá, ktorá má stanoviť čo je pravda a čo nie je. "Ja môžem iba dôverovať stanoviskám úradov na to určených, ktoré majú svoje pravidlá," podotkol. Pripomenul, že dať previerku riaditeľovi tajnej služby je veľmi zodpovedné, lebo ten nepracuje len s tajnými informáciami zo Slovenska, ale aj s tajnými informáciami svojich spojencov. Kaliňák je presvedčený, že Národný bezpečnostný úrad postupoval veľmi obozretne. Ako pripomenul, každý nový údaj, ktorý by vyšiel v spojitosti s riaditeľom SIS na povrch, má silu znovu otvoriť previerku.

Špecializovaný súd v Pezinku v utorok začal na príkaz Najvyššieho súdu kauzu Eugen Č. posudzovať odznova. Mitrík má v nej tiež znovu vypovedať.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ZVONÁR:Prenájom pre Eurorehab je v poriadku
<< predchádzajúci článok
Projekt výstavby paroplynu v Slovnafte má zelenú

MITRÍK: K výpovedi v kauze Eugen Č. bez komentára - diskusné fórum čitateľov