Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. mája 2011

Mladiča by mali previezť do Haagu v pondelok alebo utorokZadržaného bosnianskosrbského generála Ratka Mladiča by mali previezť do Haagu v pondelok alebo utorok. V nedeľu to ...Zdieľať
srbi po 15 rokoch zatkli generala mladi Vojnový zločinec a srbský armádny generál Ratko Mladič. Archívne foto.Foto: SITA/AP ISTANBUL 29. mája (WEBNOVINY) - Zadržaného bosnianskosrbského generála Ratka Mladiča by mali previezť do Haagu v pondelok alebo utorok. V nedeľu to povedal úradujúci predseda Medzinárodného trestného tribunálu pre bývalú Juhosláviu (ICTY) Mehmet Guney. Mladiča podľa neho vydajú hneď, ako budú skompletizované všetky lekárske, administratívne a finančné procedúry. Podobne sa vyjadrila aj kancelária prokurátora ICTY, podľa ktorej Mladiča vydajú do Haagu v nasledujúcich dňoch.


Ako povedal Guney, po prevoze do Haagu sa musí Mladič ihneď dostaviť pred sudcov. Odhadol, že proces by mohol trvať jeden a pol až dva roky. Generála bude súdiť trojčlenný súdny panel, do ktorého už Guney vymenoval sudcov. Holanďan, 63-ročný Alphons Orie, pracuje pre ICTY od roku 2001. Nemec, 63-ročný Christoph Flueggea je členom tribunálu od roku 2008 a 66-ročný Juhoafričan Bakone Moloto od roku 2005.

Orie a Flueggea sa zúčastnili na predbežných pojednávaniach s bosnianskosrbským prezidentom Radovanom Karadžičom. Orie sa tiež zúčastnil na procese s bývalým chorvátskym generálom Antem Gotovinom, ktorého v apríli odsúdili na 24 rokov väzenia.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poslancov čaká ďalšia časť seriálu o rušení imunity
<< predchádzajúci článok
Španielsko musí reformovať trh práce, tvrdí člen ECB

Mladiča by mali previezť do Haagu v pondelok alebo utorok - diskusné fórum čitateľov