08. mája 2012

MŠK Žilina sa stala víťazom Slovnaft Cupu

Futbalisti MŠK Žilina sa po prvý raz v histórii stali víťazmi slovenskej pohárovej klubovej súťaže. V utorkovom mimoriadne dramatickom dueli na štadióne v Bardejove zdolali v rámci 43. ročníka, ...

msk zilina BARDEJOV 8. mája (WEBNOVINY) - Futbalisti MŠK Žilina sa po prvý raz v histórii stali víťazmi slovenskej pohárovej klubovej súťaže. V utorkovom mimoriadne dramatickom dueli na štadióne v Bardejove zdolali v rámci 43. ročníka, premiérovo s novým názvom Slovnaft Cup, tím FK Senica 3:2 po predĺžení (2:2, 1:1).

Tím zo Záhoria neuspel vo svojej prvej účasti v rozhodujúcom dueli tejto súťaže. O cennej trofeji pre Žilinu rozhodol v 102. min striedajúci Peruánec Jean Deza, keď jeho tečovaný pokus obrancom Senice Pedrom Lealom preloboval brankára Boleka.

V riadnom hracom čase sa ofenzívny súboj z oboch strán skončil nerozhodne 2:2.

Ako prví sa presadili Žilinčania, keď útočník Tomáš Majtán v 6. min presne hlavičkoval do Bolekovej siete. "Záhoráci" vyrovnali zásluhou Tomáša Kóňu, ktorý v 10. min perfektne realizoval štandardnú situáciu a nedal šancu Martinovi Krnáčovi. Na začiatku druhého polčasu nádherne trafil kapitán MŠK Miroslav Barčík, strelecky disponovaný Kóňa však v 72. min stanovil rezultát po 90 minútach na 2:2.

Slovnaft Cup 2011/2012 - finále (Bardejov):

FK Senica - MŠK Žilina 2:3 po predĺžení (2:2, 1:1), Žilina sa stala víťazom Slovnaft Cupu 2011/2012
Góly: 10. a 72. T. Kóňa - 6. T. Majtán, 48. Barčík, 102. Deza, ŽK: 44. M. Ďurica - 53. V. Leitner, 112. Barčík, rozhodovali: Samotný - E. Weiss, Benko

Senica: P. Bolek - Wijlaars, P. Pavlík (112. Bolinha), Gorosito, Pedro Leal - Križko, T. Strnad - Jaroslav Diviš, T. Kóňa, M. Ďurica (101. Jaroslav Černý) - R. Blackburn (71. Diarrassouba)
Žilina: Krnáč - Mabouka (46. S. Angelovič), Piaček, V. Leitner, Ricardo Nunes - Pečovský - Barčík, Šulek (77. Gergel), Pich - Ján Novák (81. Deza), T. Majtán