Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. júla 2007

MV aktualizuje Národný akčný plán boja proti terorizmuZabezpečenie ochrany života, zdravia, osobnej slobody, bezpečnosti a majetku pred teroristickými útokmi je prvoradým strategickým cieľom aktualizovaného Národného akčného plánu (NAP) boja proti ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. júla (WEBNOVINY) - Zabezpečenie ochrany života, zdravia, osobnej slobody, bezpečnosti a majetku pred teroristickými útokmi je prvoradým strategickým cieľom aktualizovaného Národného akčného plánu (NAP) boja proti terorizmu. Aktualizovaná verzia vychádza z revidovaného akčného plánu EÚ na boj proti terorizmu, odzrkadľuje trendy smerovania boja proti terorizmu na medzinárodnej úrovni. Druhú revíziu (NAP-REV2) vypracovalo Ministerstvo vnútra SR a predložilo na pripomienkovanie.

Jedným z hlavných cieľov NAP-REV2 na národnej úrovni je rozvíjať a implementovať legislatívny a inštitucionálny rámec pre boj proti terorizmu tak, aby sa zvýšili možnosti spravodajských služieb, špeciálnych útvarov Policajného zboru SR a orgánov činných v trestnom konaní pri predchádzaní, vyhľadávaní, vyšetrovaní a stíhaní trestných činov terorizmu a vytvoriť prostredie na efektívne využitie Europolu a Eurojustu. Kľúčové subjekty v systéme boja proti terorizmu v SR vyplývajúce z NAP sú Policajný zbor SR, Slovenská informačná služba, Vojenské obranné spravodajstvo, Vojenská spravodajská služba, úrad špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR a Ministerstvo zahraničných vecí SR.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z kamióna sa zosunul náklad, talianska vodička zomrela
<< predchádzajúci článok
Čína otvorila najväčšie záchody na svete