Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

08. marca 2012

Na 16. ročníku Pohody sa predstaví duo OrbitalLahôdkou programu tanečnej scény na letnom festivale Bažant Pohoda budú vystúpenia britských projektov Orbital a Chase & Status Live, ktoré doplnia doteraz potvrdené silné elektronické mená.Zdieľať
bez nazvu Za projektom Orbital stoja bratia Phil a Paul Hartnollovci. Orbital je na scéne už od roku 1989 a patrí k najzásadnejším projektom elektronickej hudby. Neprekonaní majstri britskej elektronickej scény sa tento rok vracajú späť do ringu s novým albumom Wonky, ktorý vydávajú po ôsmich rokoch. Súrodenci Hartnollovci sa po dlhej pauze dali nedávno opäť dokopy, sú späť v plnej sile. Nadčasový a zároveň súčasný album Wonky dodáva im tak vlastnému spojeniu hudobne pestrej a hlboko emotívnej elektroniky svieži moderný nádych. Wonky je sebavedomý eklektický album plný energie, ktorý znie ako zatiaľ najlepší počin tejto dvojice.
 
Projekt Orbital vznikol na konci osemdesiatych rokov. Dvojica vydala sériu singlov patriacu k inventáru hudby deväťdesiatych rokov, ktorá zahŕňa skladby ako Chime, Style, The Box a Satan. V roku 2004 Paul a Phil svoju spoluprácu odložili bokom. Päťročná odmlka však spôsobila, že dopyt po ich vzrušujúcej hudbe a legendárnych vystúpeniach ešte vzrástol. Bratia nakoniec ohlásili svoj návrat prostredníctvom triumfálneho setu na festivale Big Chill v roku 2009, kde vystúpili ako hlavné hviezdy programu. Orbital znovu ožili, zresetovali, dali sa dokopy – a bolo to ozaj skvelé.
 
Impulzom pre nahratie albumu Wonky sa stal s nadšením prijatý comebackový koncert formácie. Po roku plnom vypredaných koncertov a euforických festivalových vystúpení, Coachellu a Glastonbury nevynímajúc, nasledoval ďalší rok, ktorý bratia strávili túlaním sa po svete a hraním DJ setov. Album Wonky nahrávali Orbital doma v Brightone. V Londýne nahrávku zmixoval medzinárodne uznávaný hudobný producent Mark „Flood“ Ellis, ktorý má za sebou spoluprácu s hviezdami ako PJ Harvey, U2 a Nine Inch Nails. „Flooda si pamätám hlavne zo všetkých tých elektronických záležitostí ako Cabaret Voltaire, Depeche Mode a Renegade Soundwave,“ vraví Paul. „Zároveň má solídny štrukturálny prehľad o hudbe, pretože nie je iba producentom jej tanečnej odnože. Vychádza skôr z holistického hľadiska, čo je spôsob, akým radi postupujeme aj my.“Orbital - The Box
Orbital Satan: Live from GlastonburyChase & Status - TimeNa festivale Pohoda, ktorý sa uskutoční od 5. do 7. júla na letisku v Trenčíne, sa tento rok predstavia aj Lou Reed, Elbow, Kasabian, Bat for Lashes, Aloe Blacc, The Horrors, The Kooks, Yann Tiersen, Public Enemy, White Lies, Caribou, Anna Calvi, Two Door Cinema Club, Emika, Chew Lips, Dry the River, Guillemots, S.C.U.M., Emilíana Torrini, Warpaint, Portico Quartet, Stealing Sheep, The Asteroids Galaxy Tour, Jamaican Legends, Givers, Owiny Sigoma band, Submotion Orchestra, Bomba Estéreo, Orquesta Típica Fernandez Fierro, Zapaska, Kitty, Daisy & Lewis, King Krule, Fixers, Movits!, Les Trucs, Little Roy, JuJu, Amatorski, Naive New Beaters, Screaming Females, Gemma Hayes, The Alaev Family, Susanne Blech, Totally Enormous Extinct Dinosaurs, The Victorian English Gentlemens Club, Hjálmar, The Plastic People of the Universe, Bonus, Floex, Fiordmoss, The Maggie's Marshmallows, Čoko Voko a Puding pani Elvisovej.

Permanentka stojí v súčasnosti 85 eur, na mieste bude stáť 99 eur. V predpredaji sú v ponuke aj lístky pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S, parkovanie pre osobné automobily i karavany. V súčasnosti je predaných viac ako 12-tisíc vstupeniek, pričom kapacita podujatia zostáva obmedzená na 30-tisíc ľudí v areáli.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Bažant Pohoda 2012: SebastiAN, Eskmo, Femi Kuti I Blame Coco a výber domácej scény (3. 4. 2012)
 Bažant Pohoda Deň_FM bude v utorok 3.apríla 2012 (28. 3. 2012)
 Givers či Bomba Estéreo prinesú na Pohodu exotiku (2. 3. 2012)
 Pohoda 2012: Public Enemy, Jamaican Legends, White Lies a ďalšie mena na Bažant Pohode 2012 (23. 2. 2012)
 Pohoda 2012: Pohoda bude patriť aj Yann Tiersen a Portico Quartet (16. 2. 2012)
 Na Pohode vystúpia Elbow, The Kooks a Bat for Lashes (14. 2. 2012)
 Na festivale Pohoda vystúpi aj Aloe Blacc (13. 2. 2012)
 Bažant Pohoda 2012: Kasabian a ďalšie mená (9. 2. 2012)
 Pohoda 2012 ponúkne aj koncerty Emiky a Chew Lips (8. 2. 2012)
 Na Pohode vystúpia Les Trucs a Little Roy (7. 2. 2012)nasledujúci článok >>
Jaromír Nohavica vystúpi v Púchove a Bratislave
<< predchádzajúci článok
Šmajda pôjde na Eurovíziu ako nahradí Max Jason Mai