Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

12. novembra 2011

Na Chopku začali zasnežovať zjazdovkyMartin nakoniec predsa len prišiel na bielom koni. Spoločnosť Tatry mountain resorts začala v piatok popoludní so zasnežovaním zjazdoviek na Chopku v Nízkych Tatrách. „O 15:00 začali ...Zdieľať
chopok POPRAD 12. novembra – Martin nakoniec predsa len prišiel na bielom koni. Spoločnosť Tatry mountain resorts začala v piatok popoludní so zasnežovaním zjazdoviek na Chopku v Nízkych Tatrách.


„O 15:00 začali zasnežovať Chopok Sever, o 20:00 sme spustili zasnežovanie na Chopku Juh,“ uviedla pre SITA Katarína Šarafínová z Tatry mountain resorts. Včera sa chystali spustiť zasnežovanie aj na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici.

Spustenie zasnežovania v najvyšších polohách Tatier umožnili mínusové teploty počas noci. Na Chopku klesla teplota túto noc na mínus šesť a na Štrbskom Plese na mínus päť stupňov. „Teraz je to už len o počasí,“ dodala Šarafínová.

Otvorenie lyžiarskej sezóny je v Nízkych Tatrách naplánované na 3. decembra. Vo Vysokých Tatrách by sa malo oficiálne začať lyžovať 10. decembra. Nie je však vylúčené, že v prípade mimoriadne priaznivých poveternostných i snehových podmienok sa môže lyžovačka začať aj skôr.

Doteraz najskôr sa začala lyžiarska sezóna pred dvoma rokmi. V stredisku Ždiar – Strednica už v polovici októbra napadlo toľko snehu, že 17. októbra tu mohli otvoriť lyžiarsku sezónu. Tak rýchlo, ako sneh vtedy prišiel, aj zmizol.

Po približne týždni prevádzky museli stredisko opäť zatvoriť a do plnej prevádzky sa dostalo až krátko pred Vianocami. Vo Vysokých Tatrách ale aj v rámci Slovenska drží rekord najskoršieho začiatku a zároveň nepretržitej prevádzky lyžiarskej sezóny Štrbské Pleso.

V roku 2007 sa tu začalo lyžovať už 10. novembra. Lyžiarska sezóna sa skončila až 11. mája 2008. So 184 dňami to bola doteraz najdlhšia lyžiarska sezóna na Slovensku.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stredné školy môžu žiadať o eurofondy do 28. novembra
<< predchádzajúci článok
Slovenských ženistov ocenil veliteľ základne v Kandaháre

Na Chopku začali zasnežovať zjazdovky - diskusné fórum čitateľov