03. augusta 2007

Na majstrovstvách USA v plávaní Phelps opäť zdolal Crockera

Vrcholom finálového programu tretieho dňa súťaží na otvorených majstrovstvách USA v plávaní v Indianapolise bol súboj Michaela Phelpsa a Iana Crockera na 100 m motýlik. Konfrontácia ...

INDIANAPOLIS 3. augusta (WEBNOVINY) - Vrcholom finálového programu tretieho dňa súťaží na otvorených majstrovstvách USA v plávaní v Indianapolise bol súboj Michaela Phelpsa a Iana Crockera na 100 m motýlik. Konfrontácia úradujúceho majstra sveta so svetovým rekordérom z tejto disciplíny sa rovnako ako na svetovom šampionáte v Melbourne skončila víťazstvom Phelpsa, ktorému namerali v cieli rekord podujatia 51,39 s. Crocker, ktorý na začiatku udával tempo pretekov, síce doplával na druhej priečke, ale pre zlý štart ho napokon diskvalifikovali. "Bola to najrýchlejšia druhá päťdesiatka, akú som kedy zaplával. Moje časy však stále nie sú podľa mojich predstáv. Na tomto podujatí chcem absolvovať čo najviac štartov, aby som sa naučil, ako zabudnúť na predchádzajúce preteky a sústrediť sa na ďalšie," povedal po svojom triumfe americký plavec, ktorý chce na olympijských hrách v Pekingu získať osem zlatých medailí a prekonať rekord v počte víťazstiev na jedných hrách patriaci jeho krajanovi Markovi Spitzovi.

Výsledky štvrtkových finálových súťaží na otvorených majstrovstvách USA v plávaní v Indianapolise (neoznačení plavci sú z USA):

Muži:
400 m v. sp.: 1. Peter Vanderkaay 3:45,55, 2. Larsen Jensen 3:47,08, 3. Michael Phelps 3:47,13, 4. David Carry (V. Brit.) 3:47,45
100 m motýlik: 1. Michael Phelps 51,39, 2. Benjamin Wildman-Tobriner 52,31, 3. Davis Tarwater 52,93

Ženy:
400 m v. sp.: 1. Kate Zieglerová 4:04,24, 2. Katie Hoffová 4:04,60, 3. Alyssa Andersonová 4:11,11
100 m motýlik: 1. Rachel Komisarzová 58,04, 2. Dana Vollmerová 58,48, 3. Chris Magnusonová 58,76