Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. augusta 2018

Na odovzdávaní cien MTV Video Music Awards si uctia Arethu FranklinovúSoulová speváčka Aretha Franklinová.Zdieľať
Soulová speváčka Aretha Franklinová. Foto: TASR/AP
New York 18. augusta (TASR) - Organizátori odovzdávania cien MTV Video Music Awards, ktoré sa bude naživo vysielať v pondelok z New Yorku, si plánujú uctiť odkaz zosnulej americkej soulovej speváčky Arethy Franklinovej a hľadajú spôsob, ako to správne urobiť.


Výkonný producent toho programu na hudobnej stanici MTV Jesse Ignjatovic povedal v piatok pre tlačovú agentúru Associated Press (AP), že tím "pracuje na množstve rôznych možností".

Franklinová zomrela vo štvrtok 16. augusta vo veku 76 rokov na rakovinu pankreasu. Skonala doma v americkom meste Detroit v štáte Michigan.

Ignjatovic uviedol, že hľadá "tú pravú atmosféru a toho pravého umelca", aby kráľovnej soulu vzdali poctu správnym spôsobom.

Producent dodal: "Či už to bude hudobné vystúpenie alebo hovorené slovo, bude to niečo zásadné a urobené tak, aby to vyvolalo tú správnu atmosféru, veď ide o Arethu Franklinovú."

Odovzdávanie cien MTV Video Music Awards sa bude konať v koncertnej sále Radio City Music Hall v Rockefellerovom centre v New Yorku.

Franklinová počas svojej dlhej kariéry získala 18 cien Grammy vrátane tej za celoživotný prínos. V roku 1987 sa stala prvou ženou, ktorú uviedli do Rokenrolovej siene slávy. V roku 2005 jej udelili Prezidentskú medailu slobody - najvyššie civilné vyznamenanie v USA. V roku 2009 spievala na inaugurácii amerického prezidenta Baracka Obamu.

Pohreb Franklinovej sa uskutoční 31. augusta v jej rodnom Detroite.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Košice zdolali na Memoriáli P. Zábojníka Klagenfurt 4:1
<< predchádzajúci článok
Dni Bystrej vyvrcholia večer krstom nového amfiteátra

Na odovzdávaní cien MTV Video Music Awards si uctia Arethu Franklinovú - diskusné fórum čitateľov