Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

14. októbra 2011

Na problémových nájomcov v Partizánskom má mesto nový systémNeplatičov už deložovali aj z výškovej budovy na Námestí SNP Ešte v minulom roku spisovali obyvatelia mesta petíciu, aby ju zbúrali, na to však chýbali peniaze. „Byty, ktoré budú uvoľnené po neplatičoch na ...Zdieľať
byty Neplatičov už deložovali aj z výškovej budovy na Námestí SNP


Ešte v minulom roku spisovali obyvatelia mesta petíciu, aby ju zbúrali, na to však chýbali peniaze. „Byty, ktoré budú uvoľnené po neplatičoch na Nábrežnej ulici a vo výškovej budove budú hermeticky uzavreté a ďalším ľudom sa prenajímať nebudú. Cieľom je eliminovať potenciálne ohniská problémov,“ zdôvodňuje primátor.

Ako mesto s budovou v budúcnosti naloží, nie je jasné. „Čas ukáže ekonomické možnosti mesta a ekonomické možnosti tohto štátu, čo v tej budove bude,“ zakončil Božik.TRENČÍN 14. októbra (WEBNOVINY) – Proti problematickým nájomcom, ktorí bývajú v mestských bytoch, chcú v Partizánskom zaviesť systém trikrát a dosť. Pokiaľ bude nájomcu trikrát riešiť polícia za porušenie zákona, mesto mu nepredĺži nájomnú zmluvu.

„To znamená, že bude ukončený nájom s takýmto nájomcom,“ objasňuje primátor Partizánskeho Jozef Božik. „Je to pokus, ktorým chceme jednoznačne dať najavo, že pokiaľ sú ľudia slušní, slušne sa správajú, nikoho neobťažujú, tak majú nárok na adekvátne bývanie v mestských bytoch. Pokiaľ tomu tak nie je, tak sa samospráva voči takýmto ľuďom jednoznačne ohradí,“ tvrdí. Návrh bude ešte v októbri schvaľovať mestské zastupiteľstvo.

Mesto od začiatku tohto roka hľadá spôsob, ako sa postaviť voči asociálom a neprispôsobivým občanom. Začalo tým, že deložuje všetkých neplatičov z mestských nájomných bytov. „Zároveň sa snažíme o to, aby ľuďom, ktorí z objektívnych príčin prišli do stavu insolventnosti, boli navrhnuté splátkové kalendáre. Pokiaľ nerešpektujú prvý, ani druhý, ani tretí, tak sú deložovaní,“ informuje Božik. Takýchto prípadov je podľa neho v Partizánskom viacero.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
BAŤO: Treba si počkať na konečné rozhodnutie prezidenta
<< predchádzajúci článok
Čentéšov osud je pre prezidenta terciárna záležitosť

Na problémových nájomcov v Partizánskom má mesto nový systém - diskusné fórum čitateľov