Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

26. októbra 2018

Na programátorskom hackathone súťažia účastníci z krajín V4Na snímke otvorenie podujatia V4 Hackathon Košice 2018. Podujatie je zamerané na Internet of Things (internet vecí), zdravotníctvo a kvalitu života, ktorý prináša spoločnosť AT&T v Košiciach 26. októbra 2018.Zdieľať
Na snímke otvorenie podujatia V4 Hackathon Košice 2018. Podujatie je zamerané na Internet of Things (internet vecí), zdravotníctvo a kvalitu života, ktorý prináša spoločnosť AT&T v Košiciach 26. októbra 2018. Foto: TASR - František Iván
Košice 26. októbra (TASR) - Programátorský maratón zameraný na internet vecí, zdravotníctvo a kvalitu života sa v piatok popoludní začal v Univerzitnej knižnici Technickej univerzity (TUKE) v Košiciach. Na inovatívnej 24-hodinovej súťaži nazvanej V4 Hackathon sa zúčastňuje viac ako 140 účastníkov, hlavne študentov, zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska.


Úlohou registrovaných tímov je hľadať riešenia na báze internetu vecí, riešiť reálne problémy v oblasti zdravotníctva, bývania, trvalej udržateľnosti alebo inteligentných miest. Pri tom im má pomáhať skupina skúsených mentorov – IT expertov, lekárov a manažérov.

Na Slovensku ide o prvý hackathon zameraný na túto oblasť. TUKE ho organizuje v úzkej spolupráci s firmou AT&T a ďalšími partnermi.

"Päťčlenná odborná porota bude hodnotiť kvalitu, inovatívnosť, mobilitu a použiteľnosť tej aplikácie pre samotných ľudí. Naším zámerom je urobiť nejakú aplikáciu, ktorá sa potom ďalej rozpracuje. Jednou z výhod tohto hackathonu je, že čokoľvek vytvoria títo používatelia, je ich intelektuálnym vlastníctvom," povedal pre TASR za organizátorov Gabriel Galgóci, generálny riaditeľ AT&T.

Pre víťazov sú pripravené finančné a ďalšie ceny, ako aj šesťmesačný akceleračný program Startup centra v Univerzitnom vedeckom parku Technicom. Svoje projektové riešenia tak budú môcť pretvoriť do podoby komerčných produktov.

Súťažné verejné prezentácie riešených projektov sa uskutočnia v sobotu (27. 10.) od 14.00 h. Víťazov vyhlási odborná porota. Priebeh akcie je možné sledovať on-line prostredníctvom živého vysielania na https://video.nti.sk/v4hackathon/.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
P. Gajdoš sa stretol s predstaviteľom GT OSN pre Irak J. Kubišom
<< predchádzajúci článok
Talianskych pravičiarov pobúril plán na premenu kostola na mešitu

Na programátorskom hackathone súťažia účastníci z krajín V4 - diskusné fórum čitateľov