Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. októbra 2017

Na Tabáni v Nitre vyrastie Townhill, proti výstavbe sa začala petíciaPlánovaná výstavba polyfunkčného komplexu Townhill na Tabáni v Nitre vyvolala vlnu nesúhlasu časti obyvateľov mesta, ktorí podpisujú petíciu za pozastavenie ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván
Nitra 24. októbra (TASR) – Plánovaná výstavba polyfunkčného komplexu Townhill na Tabáni v Nitre vyvolala vlnu nesúhlasu časti obyvateľov mesta, ktorí podpisujú petíciu za pozastavenie výstavby. Signatári petície žiadajú prepracovať architektonický návrh a ten posunú na verejnú diskusiu. Súčasný návrh projektu podľa nich výrazne naruší vzhľad a charakter historickej časti mesta. Lokalita, na ktorej má do konca roka 2019 vyrásť polyfunkčný komplex, je súčasťou pamiatkovej zóny Nitra.


Celková plocha pozemku, na ktorom plánuje spoločnosť Projekt Tabáň s.r.o. Bratislava vybudovať Townhill Nitra, je 10.511 štvorcových metrov. Lokalita je v súčasnosti voľná a nevyužívaná, pozemky sú vo vlastníctve investora. Okolitú zástavbu tvorí historický kláštorný komplex piaristov s kostolom sv. Ladislava, ale aj objekty na bývanie a objekty občianskej vybavenosti.

Polyfunkčný komplex bude pozostávať zo šiestich obytných blokov, administratívneho bloku a súvisiacej infraštruktúry. Jednotlivé objekty majú šesť, čiastočne sedem nadzemných podlaží a dve podzemné podlažia. Nachádzať sa v nich budú bytové priestory, obchodné a odbytové priestory, veľkoplošné kancelárske priestory v samostatnom bloku, vnútorné nádvorie s parkovou úpravou a tri pasáže. Dve z nich prepoja átrium s ulicami Piaristická a Palánok a jedna dvojúrovňová pasáž prepojí Piaristickú ulicu s novou ulicou Hornotabánska. Súčasťou projektu je podzemná garáž s kapacitou 483 parkovacích miest. Celkové náklady na realizáciu sú vyčíslené na 25 miliónov eur.

Objekty komplexu sú určené na trvalé i prechodné bývanie, na obchodné a odbytové aktivity, na poskytovanie služieb, lokalizáciu sídiel firiem, administratívnu činnosť i relaxáciu obyvateľov v átriu. V objekte vznikne 84 apartmánov a 174 bytov, z toho 49 dvojizbových, 61 trojizbových a 15 štvorizbových. Počas prevádzky by malo v objekte vzniknúť 40 nových pracovných miest na recepcii, v obchode či odbyte.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Festival Hory a mesto sa venuje aj environmentálnej problematike
<< predchádzajúci článok
R. Sobota za päť rokov znížila náklady na vývoz odpadu o 1,7 mil. eur

Na Tabáni v Nitre vyrastie Townhill, proti výstavbe sa začala petícia - diskusné fórum čitateľov