24hod.sk    Šport    NHL

15. októbra 2005

Nagy zariadil predĺženie

Traja slovenskí hokejisti bodovali vo včerajších zápasoch zámorskej NHL, ale z víťazstva sa tešil jediný.

Kapitán slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan prispel jednou asistenciou k triumfu NY Islanders na ľade Washingtonu 5:3. Šatan prihrával na gól Alexejovi Jašinovi. Hostia mali raketový úvod, po desiatich minútach hry viedli 3:0. „Úspešný vstup do zápasu nám pomohol, zobral súperovi vietor z plachiet,“ pochvaľoval si po stretnutí tréner Islanders Steve Stirling.
Dramatický priebeh mal duel Phoenix - Nashville. Domáci útočník Slovák Ladislav Nagy 64 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal svojím druhým gólom v sezóne na 4:4 a muselo sa predlžovať. Rozhodnutie napokon priniesli až samostatné nájazdy. V nich mal ďalšie vyrovnanie na hokejke Nagy, ale jeho pokus išiel mimo bránky Chrisa Masona a z víťazstva sa tak tešili Predators.
Strelecky sa presadil aj Juraj Kolník z Floridy, ktorý rovnako ako Nagy zaznamenal svoj druhý presný zásah v sezóne. Panthers však nestačili doma na Boston (2:5). Kolník po spolupráci s Martinom Gelinasom znižoval v 35. min na 2:3, ale to bolo zo strany domácich všetko.

Výsledky NHL

New York Rangers - New Jersey 4:1 (3:0, 0:0, 1:1), góly: 12. Ručinský, 12. Nieminen, 17. Betts, 53. Jágr - 45. Gionta.
Washington - New York Islanders 3:5 (1:3, 1:0, 1:2), 10. Bradley, 28. Eminger, 60. Bradley - 3. Jašin (ŠATAN), 4. T. Hunter, 9. J. Blake, 42. Nokelainen, 44. Parrish.
Florida - Boston 2:5 (0:2, 2:1, 0:2), 33. Horton, 35. J. KOLNÍK - 5. Glen Murray, 16. Fitzgerald, 26. P. Bergeron, 52. Isbister, 60. Axelsson.
Tampa Bay - Buffalo 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1), 9. B. Richards, 22. Lecavalier, 34. Prospal - 6. Briere, 31. Gaustad, 52. Afinogenov.
Calgary - Dallas 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1), 35. Reinprecht, 55. Kobasew - 30. Lehtinen, 34. Škoula, 65.
P. Boucher.
Phoenix - Nashville 4:5 po sam. nájazdoch (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0, 0:1), 7. Nedvěd, 22. Leclerc, 36. Mara (NAGY), 58. NAGY (Mara, Doan) - 10. Sullivan, 18. Timonen, 25. Greg Johnson, 42. Sullivan.
Los Angeles - Detroit 2:5 (0:1, 1:0, 1:4), 24. Avery, 55. Roenick - 18. Shanahan, 46. Maltby, 56. Franzen, 60. Zetterberg, 60. Fischer.

1. Edmonton 3 1 0 0 13:11 6
2. Minnesota 2 1 0 1 14: 7 5
3. Vancouver 2 1 0 0 10:14 5
4. Colorado 2 2 0 0 17:14 4
5. Calgary 1 3 0 1 14:23 3