Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

08. februára 2011

Najlepší sa združili v Teame SlovakiaÚspešní slovenskí športovci Michal Martikán, Danka Barteková, Anastasia Kuzminová, Marián Gáborík, Daniela Hantuchová a Dominik Hrbatý sa spojili do spoločného ...Zdieľať
vlajka Foto: SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA 8. februára (WEBNOVINY) - Úspešní slovenskí športovci Michal Martikán, Danka Barteková, Anastasia Kuzminová, Marián Gáborík, Daniela Hantuchová a Dominik Hrbatý sa spojili do spoločného projektu pod názvom Team Slovakia, ktorého motto znie "To najlepšie zo slovenského športu".


Ide o športovo-marketingový projekt elitných športovcov a agentúry Sport Management Company zameraný na zvýšenie povedomia o športe, štátnej športovej reprezentácii a o jeho hodnotách pre pozitívny vývoj spoločnosti. "Našou ambíciou je priniesť na slovenský trh reprezentatívnu a marketingovú značku, ktorá zosobňuje to najlepšie zo slovenského športu," povedal inciátor projektu Richard Galovič.

Cieľmi projektu je vytvorenie pozitívnych vzorov pre deti a mládež, podpora talentovanej mládeže, efektívna podpora privátneho sektora pre dlhodobú prípravu najlepších športovcov na najväčšie medzinárodné podujatia, podpora organizácie medzinárodných projektov na Slovensku s ohľadom na aktiváciu fanúšikov a marketingové a mediálne zastupovanie slovenských športovcov. "Najlepšie sa tento projekt bude hodnotiť, keď budú reálne predstavy. Jeho myšlienka je veľmi dobrá a bude závisieť aj od nás, ako to dopadne," povedal Michal Martikán. "Ide o odvážny projekt, ktorý má vysoké ciele. Má pozdvihnúť slovenský šport na úroveň aktívnej súčasti spoločnosti. Som rada, že sa podporujú mladé talenty a športovci a môžem pri tom aj ja stáť," priznala strelkyňa Danka Barteková. "Chcem do projektu vložiť aj vlastné skúsenosti, ktoré pomôžu pri výchove talentov. Je to správna cesta," doplnila Anastasia Kuzminová.

Projekt Teamu Slovakia je vo svete bežnou záležitosťou, vo väčšine krajín ho však zastrešuje štát či spolkové združenia. Na Slovensku musel vzniknúť z iniciatívy jednotlivcov. "U nás je iná situácia, šport je jednou z mála oblastí, ktorá za posledných 20 rokov neprešla poriadnou reformou. Vnímame znížený záujem štátu o šport. Je najvyšší čas pokúsiť sa o zmenu. Začíname od ľudí, ktorí sú tvárami slovenského športu," uviedol Richard Galovič.

Team Slovakia nie je uzavretý, v budúcnosti sa doň môžu zapojiť aj iní úspešní športovci z rôznych odvetví. Iniciátori predstavili aj finančnú schému projektu. Po 30 % zo získaných financií pôjde do prípravy športovcov a na podporu talentovanej mládeže prostredníctvom štipendií, 20 % do propagácie a budovania značky, po 10 % na hospitality pre partnerov a na náklady na organizáciu projektu. V dozornej rade budú sedieť športovci, ale aj zástupcovia podporovateľov a partnerov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zraz hokejovej reprezentácie bez Zedníka, Nagya a Bartečka
<< predchádzajúci článok
Contador odmietol kapitulovať