Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

02. septembra 2006

Najviac dovolenkujúcich cudzincov k nám prišlo z ČeskaPočas tohtoročnej turistickej sezóny navštívilo Slovensko najviac turistov z Českej republiky. Uviedol to pre agentúru SITA Róbert Kohlman zo Slovenskej asociácie cestovných kancelárií (SACK). ...Zdieľať
BRATISLAVA 2. septembra (WEBNOVINY) - Počas tohtoročnej turistickej sezóny navštívilo Slovensko najviac turistov z Českej republiky. Uviedol to pre agentúru SITA Róbert Kohlman zo Slovenskej asociácie cestovných kancelárií (SACK). Podľa neoficiálnych výsledkov po Čechoch v návštevnosti našej krajiny nasledujú Nemci a Poliaci. Naďalej narastá aj počet jednodňových zahraničných turistických zájazdov. Je to spôsobené aj polohou Slovenska, cez ktoré prechádza mnoho turistov do ďalších, cieľových krajín. Množstvo zahraničných turistov u nás čoraz priaznivejšie ovplyvňujú aj lepšie letecké spojenia.


Slováci, ktorí dali prednosť zahraničnej dovolenke pred domácou, najviac dovolenkovali v Chorvátsku a Grécku. Chorvátsko vedie medzi krajinami, kam sa našinci vybrali na vlastnú päsť, t. j. bez cestovných agentúr.
Naopak, služby cestoviek najviac využili pri zájazdoch do gréckych letovísk. Zaujímavosťou tejto sezóny je zastavenie nárastu zájazdov do Egypta. Podľa R. Kohlmana možno v budúcnosti očakávať pokles záujmu o túto destináciu. O skutočnom stave turizmu u nás viac prezradí oficiálna správa, ktorú by mala SACK zverejniť až po ukončení letnej sezóny.
SITA


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Otvorili galériu prezidentských lietadiel Múzea letectva
<< predchádzajúci článok
Nový Bond Daniel Craig sa v inom filme bozkával s mužom

Najviac dovolenkujúcich cudzincov k nám prišlo z Česka - diskusné fórum čitateľov