Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Napriek celosvetovej pandémii a sankciám spoločnosť Huawei rástla aj v treťom štvrťrokuTechnologická spoločnosť Huawei zverejnila svoje hospodárske výsledky za uplynulé tri štvrťroky 2020, ktoré boli napriek dôsledkom pandémie Covid-19 a obchodnej vojny medzi USA a Čínou priaznivé. ...Zdieľať
gettyimages 1150335759 676x451 26.10.2020 (Webnoviny.sk) - Technologická spoločnosť Huawei zverejnila svoje hospodárske výsledky za uplynulé tri štvrťroky 2020, ktoré boli napriek dôsledkom pandémie Covid-19 a obchodnej vojny medzi USA a Čínou priaznivé. Firma zaznamenala nárast tržieb na úrovni 9,9% oproti rovnakému obdobiu v minulom roku, celkové tržby dosiahli 671,3 miliardy čínskych jüanov (100,4 mld. Dolárov). Čisté ziskové rozpätie spoločnosti v tomto období predstavuje 8,0%. Počas prvých troch štvrťrokov roku 2020 obchodné výsledky spoločnosti Huawei v zásade spĺňali očakávania.


Globálna pandémia koronavírusu vystavila svetový dodávateľský reťazec spoločnosti Huawei silnému tlaku a jej výroba aj prevádzka sa teraz stretávajú s úplne novými výzvami. Spoločnosť sa ale aj naďalej snaží prichádzať s riešeniami, ktoré jej umožňujú postupovať vpred a plniť svoje záväzky voči zákazníkom a dodávateľom.

Huawei sa v budúcnosti chce zamerať predovšetkým na rozvíjanie svojich silných domén - umelú inteligenciu (AI), cloudové služby, 5G technológie a výpočtovú techniku. Cieľom je najmä vývoj priemyselných aplikácií prostredníctvom sietí piatej generácie. Spoločnosť si stanovila za cieľ pomôcť firmám v rozvoji ich podnikania a vládam v posilnení digitalizácie priemyslu.

Odvetvie telekomunikačných technológií sa stáva nielen základným kameňom modernej spoločnosti, ale aj významnou hnacou silou trvalo udržateľného sociálneho, ekonomického a environmentálneho rozvoja. Spoločnosť Huawei verí, že sa zdravý ICT ekosystém sa bude v blízkej dobe opierať o otvorenú spoluprácu a vzájomnú dôveru. Spoločnosť chce vytrvať vo svojom nasadení v boji s pandémiou, v podpore ekonomického rastu a vo svojich krokoch vedúcich k spoločenskému pokroku.

Poznámka: Výmenný kurz použitý na prepočet čínskeho jüanu (CNY) na americké doláre (USD) predstavuje 1 USD = 6,8101 CNY.

Informačný servis


Zdroj: Webnoviny.sk - Napriek celosvetovej pandémii a sankciám spoločnosť Huawei rástla aj v treťom štvrťroku © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovičovo OĽaNO stráca na Hlas-SD päť percent, do parlamentu by išli aj progresívci a SMK
<< predchádzajúci článok
Železiarne Podbrezová celoplošné testovanie podporujú, ale vlastné odberné miesto nezriadia

Napriek celosvetovej pandémii a sankciám spoločnosť Huawei rástla aj v treťom štvrťroku - diskusné fórum čitateľov