Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. júla 2006

Naši vojenskí pozorovatelia v Izraeli a Sýrii v poriadkuKonflikt medzi Izraelom a hnutím Hizballáh zatiaľ neovplyvnil plnenie úloh našich vojenských pozorovateľov, ktorí pôsobia v misii Organizácie spojených národov - UNTSO (United Nations Truce ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. júla (WEBNOVINY) - Konflikt medzi Izraelom a hnutím Hizballáh zatiaľ neovplyvnil plnenie úloh našich vojenských pozorovateľov, ktorí pôsobia v misii Organizácie spojených národov - UNTSO (United Nations Truce Supervision Organization). O vážnej bezpečnostnej situácii a detailoch útoku na jednotky OSN, pri ktorom zahynuli štyria príslušníci misie UNIFIL (United Nations Interim Force in Lebanon) dnes šéfa rezortu obrany Františka Kašického informoval pplk. Ján Kaľavský, ktorý pôsobí v rámci misie v Izraeli. Ďalší pozorovateľ v rámci misie UNTSO pôsobí v Sýrii.

Misia UNTSO zabezpečuje pozorovateľskú činnosť na hraniciach Libanonu a Sýrie s Izraelom. Hlavnou úlohou misie sú naďalej inšpekcie v dôležitých oblastiach podľa dohody z roku 1974. V misii pôsobí spolu 80 pozorovateľov z 19 krajín. Úlohou slovenských dôstojníkov je sledovať dodržiavanie obsahu dohody o prímerí medzi Sýriou a Izraelom na Golanských výšinách, monitorovať situáciu na izraelsko-libanonskej hranici, patrolovať a vykonávať inšpekcie. Podieľajú sa tiež na špeciálnom vyšetrovaní a na výcviku nových pozorovateľov. Sú zaradení do skupín pozorovateľov na pozorovacích stanovištiach. Velenie misie pozitívne hodnotilo plnenie úloh slovenskými pozorovateľmi.

Agentúru SITA informoval hovorca Ozbrojených síl SR Milan Vanga.

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medzi Bratislavou a Prahou bude jazdiť rýchlovlak
<< predchádzajúci článok
Kašický chce vzťahom s Poľskom venovať prioritnú pozornosť

Naši vojenskí pozorovatelia v Izraeli a Sýrii v poriadku - diskusné fórum čitateľov