Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

10. augusta 2021

Návštevníci Oravského hradu si môžu zahrať novú historickú hruRiaditeľka múzea dôraznila, že cieľom hry je, aby si návštevníci overili vedomosti, ktoré získali počas historickej prehliadky hradom a cestou domov si skrátili čas.Zdieľať
Návštevníci Oravského hradu si môžu zahrať novú historickú hru

Oravské múzeum Pavla Országha Hviezdoslava pripravilo pre návštevníkov Oravského hradu novú zábavnú hru, dostupnú prostredníctvom QR kódov. Ako vysvetlila riaditeľka múzea Mária Jagnešáková, hra je určená pre návštevníkov, ktorí vyhľadávajú zábavu a radi sa niečo nové naučia. Spája sa s históriou Oravského hradu.


"Hra je dostupná pre deti, ale nezabudli sme ani na dospelých. Kvízové otázky sú v dvoch jazykových mutáciách a pre dospelých sú trochu náročnejšie. Deti musia zvládnuť o jednu úlohu navyše," povedala Jagnešáková.

Zdôraznila, že cieľom hry je, aby si návštevníci overili vedomosti, ktoré získali počas historickej prehliadky hradom a cestou domov si skrátili čas.

Oravský hrad, ktorý postavili na skale nad riekou Orava v Oravskom Podzámku ako "orlie hniezdo", je jednou z turistických atrakcií severného Slovenska. Hrad začali budovať na mieste starého dreveného hrádku po tatárskom vpáde v roku 1241. Tvorí ho rad budov sledujúcich tvar hradného vrchu a brala. V roku 1556 sa dostal do rúk Thurzovcom, ktorí uskutočnili jeho najrozsiahlejšiu prestavbu. Dnešnú podobu dostal Oravský hrad v roku 1611.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zdvíhací most Tower Bridge sa zasekol, v Londýne to spôsobilo rozsiahle zápchy
<< predchádzajúci článok
Skupina Hex a hostia odohrajú koncert pre Ďuďa v dvoch mestách

Návštevníci Oravského hradu si môžu zahrať novú historickú hru - diskusné fórum čitateľov