Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. marca 2019

Nemecko a Francúzsko predložia EÚ novú priemyselnú stratégiuNemecko a Francúzsko predložia na summite Európskej únie (EÚ) na budúci týždeň svoju novú priemyselnú stratégiu. Uviedla to v sobotu (16. 3.) nemecká kancelárka Angela ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Berlín 17. marca (TASR) - Nemecko a Francúzsko predložia na summite Európskej únie (EÚ) na budúci týždeň svoju novú priemyselnú stratégiu. Uviedla to v sobotu (16. 3.) nemecká kancelárka Angela Merkelová, podľa ktorej cieľom tejto stratégie je umožniť európskym výrobcom lepšie konkurovať zahraničným rivalom.


Európskym firmám hrozí, že stratia pôdu pod nohami v kľúčových technológiách, ako sú umelá inteligencia a batérie pre elektrické vozidlá. Nemecko a Francúzsko už vlani v decembri oznámili plány na otvorenie továrne na batérie, aby sa európski výrobcovia automobilov nemuseli spoliehať na čínsky a juhokórejský dovoz.

A nastal čas, aby sa do európskej priemyselnej stratégie zapojilo viac krajín, uviedla Merkelová pred summitom v Bruseli 21. a 22. marca. "Existujú rôzne ponuky, existujú európske možnosti a pokúsime sa získať ďalšie členské krajiny EÚ, aby sme sa vydali touto cestou," povedala.

Dodala, že nejde o protekcionizmus, ale o "reakciu na vývoj svetového obchodu".


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nikaragujská polícia zatkla vyše 100 ľudí, ktorí chceli protestovať
<< predchádzajúci článok
Pasívne saldo agroobchodu Slovenska sa vlani zvýšilo na 1,648 mld. eur

Nemecko a Francúzsko predložia EÚ novú priemyselnú stratégiu - diskusné fórum čitateľov