Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

16. novembra 2010

Nenechajme ho zomrieť! je slogan sviečkového pochodu mladýchNenechajme ho zomrieť! - pod takýmto heslom pripravuje neformálna skupina mladých ľudí z Košíc v spolupráci s Kasárňami/Kulturparkom a Nadáciou Milana Šimečku po prvýkrát ...Zdieľať
sviecka Foto: SITA/AP KOŠICE 16. novembra (WEBNOVINY) – Nenechajme ho zomrieť! - pod takýmto heslom pripravuje neformálna skupina mladých ľudí z Košíc v spolupráci s Kasárňami/Kulturparkom a Nadáciou Milana Šimečku po prvýkrát symbolický študentský sviečkový pochod Košicami ako spomienku na November ’89 a jeho hodnoty. „Dôvodom spomienky je postupný zánik hodnôt Novembra ’89 medzi mladými ľuďmi. Sprievod chce kriticky poukázať na minulosť a súčasnosť a ich vnímanie medzi mladými ľuďmi s cieľom uvedomenia si svojho postavenia v slobodnom svete. Zámerom pochodu je ponechať živý November ´89 a jeho hodnoty nielen medzi mladými,“ objasňuje zámer akcie koordinátor podujatia Anton Spišák.


Program sa začne tlačovou besedou v stredu o 17:30 v priestoroch Kasární/Kulturpark. Neskôr o 18:00 si študenti pripomenú udalosti Novembra ’89 so sviečkami a kľúčmi v rukách. Sprievod sa začne v areáli Kasární/Kulturpark na Kukučínovej ulici a bude ďalej pokračovať Štúrovou, Hlavnou, Alžbetinou ulicou a po Moyzesovej ulici vráti späť do areálu Kasární/Kulturpark. Tu sa budú môcť účastníci pochodu zapojiť do ďalšieho programu, ako napr. videopárty košických umelcov Palka Matiu a Ondřeja Szollosa či pozrieť si film o udalostiach Novembra ´89.

„Sme radi, že sa môžeme spolupodieľať na tejto úžasnej akcii. Obzvlášť nás teší to, že s iniciatívou prišli mladí ľudia, ktorým posolstvo Novembra ’89 nie je ľahostajné a tím Kasární/Kulturparku je rád, že sa môže na tomto podujatí organizačne spolupodieľať,“ uviedla Blažena Sedrovičová z Kulturparku.

Pre účastníkov akcie, ako aj sviečkového sprievodu pripravili organizátori malé prekvapenie - vstup na koncert kapiel The Swan Bride a Plastic Swans v piatok 19. novembra úplne zadarmo.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rokovania o rozpočte EÚ pre rok 2011 skolabovali
<< predchádzajúci článok
Dílerovi v Piešťanoch našli drogy za 15-tisíc eur