Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. mája 2009

Nezávislosť Kosova už uznalo 60 štátovBahrajn a Komory sa v utorok pridali ku štátom, ktoré uznali samostatnosť Kosova. Nezávislosť tejto srbskej provincie tak uznáva už 60 štátov sveta. Obe krajiny majú rovnako ako Kosovo prevažne moslimské ...Zdieľať
MANÁMA 19. mája (WEBNOVINY) - Bahrajn a Komory sa v utorok pridali ku štátom, ktoré uznali samostatnosť Kosova. Nezávislosť tejto srbskej provincie tak uznáva už 60 štátov sveta. Obe krajiny majú rovnako ako Kosovo prevažne moslimské obyvateľstvo.


Kosovo vyhlásilo samostatnosť 17. februára 2008. Medzi štátmi, ktoré ho odvtedy uznali, sú okrem iných Spojené štáty či 22 z celkového počtu 27 členských krajín Európskej únie. Spomedzi krajín EÚ Kosovo doteraz neuznalo len Slovensko, Španielsko, Grécko, Rumunsko a Cyprus. Srbsko považuje Kosovo naďalej za jednu zo svojich provincií. Najväčším zástancom Belehradu v tomto spore je Rusko. Vo všeobecnosti majú k samostatnosti Kosova najväčšie výhrady krajiny, ktoré sa obávajú prípadných snáh o samostatnosť či autonómiu na svojom území.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Indonézii havarovalo lietadlo, 78 mŕtvych
<< predchádzajúci článok
Muhammad Ali na verejnosti, prezentoval charitatívny projekt

Nezávislosť Kosova už uznalo 60 štátov - diskusné fórum čitateľov