Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

04. apríla 2008

Nezvyčajné divadlo, tanec a hudba v A4Cez najbližší víkend sa v A4 – nultom priestore na Námestí SNP 12 v Bratislave uskutoční ďalšia akcia pod visačkou 4reaction.Zdieľať
V rámci prezentácie tvorby umelcov z višegrádskych krajín
sa predstaví české divadelné zoskupenie Handa Gote so skupinou B4 a 
dvojica renomovaných poľských hudobníkov Robert Piotrowicz a Anna Zaradny.
 
Dva koncerty i divadelno-tanečné predstavenie uvidia návštevníci v bratislavskom A4 – nultom priestore. V sobotu 5. apríla o 19:00 sa divadelné zoskupenie HANDA GOTE pokúsi o meditáciu v pohybe pod názvom SILENCE. Na javisku je ticho, ale diváci majú v slúchadlách štyri rôzne soundtracky k predstaveniu, ktoré pripravujú štyri rôzne osobnosti alternatívnej hudby. Minimalistický tanec na tichom javisku a detailné počúvanie zvukov v slúchadlách. Predstavenie, ktoré opúšťa istoty svojho žánru. Pohybová štúdia zotrvávania, rytmických štruktúr a antitanečných prvkov.
Po Handa Gote bude pódium počas sobotňajšieho večera patriť českým hudobníkom zo skupiny B4. Tomáš Procházka, ktorý v roku 1998 skupinu založil, od počiatku úzko spolupracuje na všetkých jej projektoch. V kapele pôsobí ako hráč na rôzne gitary, basgitaru, samplery i ako vokalista. Hrajú s ním i multiinštrumentalista David Freudl, elektronický huslista David Singer a hráč na bicie Leoš Kropáček. Skupina označuje svoj štýl akopsychedelický krautrock. Smeruje k ambientu a minimalizmu s rôznymi zámerne odstredivými prvkami.
Druhý deň bude v A4 znieť iba hudba vyhľadávaných poľských hudobníkov Anny Zaradny (saxofón, elektronika) a Roberta Piotrowicza (gitara, elektronika). Táto dvojica stojí za medzinárodným festivalom Musica Genera a za vydavateľstvom s rovnakým názvom a s rovnako vysokým medzinárodným kreditom. V nedeľu o 20:00 h vo svojej slovenskej premiére predstaví svoje netradičné nástroje a netradičné techniky hrania, ktoré vychádzajú zo spojenia voľne improvizovanej hudby s predpripravenými pasážami.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spoločnosť Kia Motors Slovakia vyrobila 200 000 automobilov
<< predchádzajúci článok
BEAUTY BOUTIQUE - V hľadáčiku je krása alebo inovácia v starostlivosti o krásu