03. januára 2020

NHL: Černák prispel asistenciou k piatemu triumfu Tampy v sérii

Slovenský hokejový obranca Erik Černák prispel jednou asistenciou k víťazstvu Tampy Bay Lightning v noci na piatok na ľade Montrealu Canadiens 2:1. Foto: TASR/AP
New York 3. januára (TASR) - Slovenský hokejový obranca Erik Černák prispel jednou asistenciou k víťazstvu Tampy Bay Lightning v noci na piatok na ľade Montrealu Canadiens 2:1. Dvadsaťdvaročný bek už v prvej minúte nahodil puk na bránku a Anthony Cirelli ho tečoval do siete. Pre Černáka to bol šiesty bod (2+4) v 36 dueloch prebiehajúcej sezóny zámorskej NHL.

Tampa tak natiahla víťaznú sériu na päť stretnutí, naopak, Montreal prehral štvrté za sebou. V prvom útoku domácich nastúpil ďalší Slovák Tomáš Tatar, no do bodových štatistík sa nezapísal.

Zdeno Chára bol pri druhej prehre Bostonu Bruins po sebe, keď jeho tím podľahol doma Columbusu tesne 1:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 61. minúte Pierre-Luc Dubois. Christián Jaroš bol pri prehre Ottawy s Flordiou 3:6. Martin Marinčin sa podieľal na víťazstve Toronta Maple Leafs na ľade Winnipegu Jets 6:3, do štatistík si pripísal dve "plusky".