17. decembra 2018

NHL: Tampa Bay bez Černáka prehrala na ľade Winnipegu

Mark Scheifele (55) z Winnipegu Jets nahráva Nikolajovi Ehlersovi počas zápasu zámorskej NHL proti Tampe Bay Lighting 16. decembra 2018 vo Winnipegu. Foto: TASR/AP
New York 17. decembra (TASR) - Hokejisti Winnipegu zvíťazili v zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad Tampou Bay 5:4 po predĺžení. Ukončili tak hosťom osemzápasovú sériu výhier. V drese Lightning chýbal slovenský obranca Erik Černák, ktorý duel sledoval ako náhradník.

Jets vyhrali piaty zápas v sérii, o ich triumfe rozhodol Mark Scheifele 42 sekúnd pred koncom predĺženia. Boston prehral doma s Buffalom 2:4, v bránke Bruins nebol slovenský brankár Jaroslav Halák.

Vegas Golden Knights zvíťazili v nedeľu na ľade New Yorku Rangers 4:3 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v tretej minúte extračasu Alex Tuch. V ďalšom stretnutí vyhrala Carolina doma nad Arizonou 3:0. V drese hostí nechýbal slovenský útočník Richard Pánik.