Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. novembra 2015

Ničivý cyklón v Somálsku pripravil o domov tisíce ľudíSomálsku poloautonómnu oblasť Puntland zasiahol zriedkavý cyklón, ktorý tisíce obyvateľov pripravil o strechu nad hlavou. Informovali o tom dnes tamojší predstavitelia, na ...Zdieľať
SIlustračné foto Foto: TASR/AP
Mogadišo 3. novembra (TASR) - Somálsku poloautonómnu oblasť Puntland zasiahol zriedkavý cyklón, ktorý tisíce obyvateľov pripravil o strechu nad hlavou. Informovali o tom dnes tamojší predstavitelia, na ktorých sa odvoláva agentúra DPA.


Cyklón Čapala vytvoril na somálskom pobreží vysoké vlny, ktoré zničili príbytky, rybárske člny a cesty, uviedol miestny predstaviteľ Abdulláh Háší. Najhoršie postihnutými sú podľa neho nomádi vo východnej časti Puntlandu.

Cyklón v tejto oblasti vyčíňa už od nedele, zatiaľ však nie sú hlásené žiadne obete na životoch. Háší vyzval na poskytnutie pomoci zasiahnutým obyvateľom.

Čapala (bengálske dievčenské meno) sa sformoval minulú stredu z tlakovej níže v Arabskom mori a v uplynulých dňoch sa presúval cez územie Jemenu. Zasiahol pritom aj súostrovie Sokotra v Indickom oceáne, kde takisto vyhnal tisíce ľudí z domovov.

Cyklóny sú v Somálsku zriedkavým javom. Zatiaľ najsmrtiacejší cyklón zasiahol Somálsko vrátane Puntlandu v roku 2013, pričom po sebe zanechal najmenej 300 mŕtvych a stovky nezvestných.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výberový prehľad zemetrasení na území SR za ostatných päť rokov
<< predchádzajúci článok
KAŽIMÍR:Termín podpisu zmluvy s Jaguarom by mal byť známy tento mesiac

Ničivý cyklón v Somálsku pripravil o domov tisíce ľudí - diskusné fórum čitateľov