14. februára 2014

Nitra deklasovala Žilinu, Poprad prehral s Bystricou

Na snímke zákrok nitrianskeho bránkára Vlastimila Lakosila (dole) v zápase 49. kola hokejovej Tipsport extraligy HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina v piatok 14. februára 2014. Foto: TASR/Henrich Mišovič
Nitra 14. februára (TASR) - Siedma minúta bola šťastnou pre strelcov úvodných gólov svojich tímov, keď sa najskôr presadil po strele Ostrčila Nitran v drese "vlkov" Marek Slovák a už o 13 sekúnd prestrelil všetko pred sebou domáci obranca Dušan Milo. V 10. minúte Nitra využila presilovú hru, po peknej kombinácii a presnej prihrávke Stümpela poslal puk za chrbát Čecha Koutského v bráne Žiliny Lukáš Novák. Ďalší gól pridali Nitrania v 16. minúte, keď Tománek našiel prihrávkou spoza brány nekrytého Stümpela a skúsený center dostal domácich do dvojgólového vedenia - 3:1.

V úvode druhej časti stretnutia pridala Nitra ďalšie dva góly, obranca König zatiahol puk za bránu hostí, poslal ho Lukášovi Novákovi a ten dosiahol svoj druhý gól v zápase. Krátko na to König poslal do brejku Tománka a ten zvýšil vedenie "corgoňov" už na 5:1. V 35. minúte mal po faule možnosť skórovať zo samostatného nájazdu Tománek, no nevyšiel mu. O dve minúty však prišiel ďalší gól Nitranov, keď sa po peknej kombinácii presadil v presilovej hre Segľa. Napokon skóre v závere druhej tretiny upravil na 6:2 Marek Slovák.

Na snímke vľavo Roman Tomas (Žilina), uprostred brankár Vlastimil Lakosil, vpravo Roman Tománek (obaja Nitra) v zápase 49. kola hokejovej Tipsport extraligy HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina v piatok 14. februára 2014 Foto: TASR/Henrich Mišovič

Siedmy gól Nitry padol v 44. minúte, po strele Königa tečoval puk za chrbát brankára hostí Lelkeš a o minútu dosiahol Tománek druhý gól v zápase, keď mu k nemu pomohol aj obranca Žiliny Ostrčil. V 51. minúte zaúradovala bratská dvojica Ručkayovcov, po presnej prihrávke Jakuba zaznamenal už deviaty gól Nitry Henrich - 9:2.

HK Nitra - MsHK Žilina 9:2 (3:1, 3:1, 3:0)
Góly: 7. Milo, 10. L. Novák, 16. Stümpel, 21. L. Novák, 24. Tománek, 37. Segľa, 44. Lelkeš, 45. Tománek, 51. H. Ruckay - 7., 39. Slovák. Rozhodovali: Bundil, Lokšík - Kacej, Orolin, vylúčení: 2:8, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 2115 divákov

Hlasy po zápase:
Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: "Výsledok hovorí za všetko. Od druhej tretiny to bol ten náš hokej, pobavili sme divákov, sme spokojní."

Martin Groma, tréner Žiliny: "Podali sme veľmi zlý výkon, síce sme šli do vedenia, ale potom to už bolo v réžii domácich. Naivitou a nedisciplinovanosťou sme dostávali súpera do šancí a ten dnes zaslúžene vyhral."

HK Poprad prehral s Banskou Bystricou 2:3

V Poprade sa dlhé minúty nič nedialo. Na oboch brankárov, Sidora v popradskej a Kalembu v bystrickej, hráči posielali iba propagačné strely. V 1. tretine mali oba celky po jednej presilovej hre, ktorú domáci ani hostia nedokázali využiť. Šance sa rodili ťažko, tú najväčšiu popradskú mal T. Sýkora, ale tiesnený neprekonal ležiaceho Kalembu. Na druhej strane poriadne podkuroval prvý útok baranov, najmä Patrick White mohol otvoriť skóre zápasu ešte pred prvou prestávkou.

Hostia sa ujali vedenia na začiatku druhej časti hry. Poprad si nerozumel vo svojom útočnom pásme. K puku sa dostali hostia a Lamper parádnou prihrávkou posadil gól na hokejku Kaduru - 0:1. V 25. minúte Paločkova delovka zazvonila iba na žrď. Kamzíci dlho hľadali recept na pozornú obranu Bystrice. Nájsť ju mohol Paločko, ale výborného Kalembu neprekonal. Bambúchovi hokej na rodnom ľade chutí. Potvrdil to v 36. minúte, keď Sidora prestrelil od modrej čiary. Popradčania už boli v ťažkej pozícii a do konca tretiny už nič na dobre hrajúcich baranov vymyslieť nedokázali.

V 44. minúte už diváci v Poprade dvíhali ruky nad hlavu, ale Adam Lapšanský netrafil odkrytú časť bránky a nechal vyniknúť Kalembu. Následne na konštrukcii brány skončil šikovný teč Luntera pri tlaku hostí. Neistý zákrok pri strelách z diaľky prekvapil inak spoľahlivo chytajúce Kalembu v 51. minúte z hokejky obrancu Daniela Brejčáka. O niekoľko sekúnd sa ocital sám pred bránkou Bystrice Vaic, ale svoju streleckú pozíciu preváhal. V poslednej minúte dostal Poprad posledný úder. Šancu domácich na vyrovnanie definitívne pochoval Petr Kafka. Päť sekúnd pred záverečným klaksónom stanovil konečný výsledok 2:3 junior Štrauch.

HK Poprad - HC'05 Banská Bystrica 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Góly: 51. Brejčák, 60. Štrauch - 23. Kadura, 36. Bambúch, 60. Kafka. Rozhodovali: Konc - Smrek, Korba, vylúčení: 1:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1084 divákov

HK 36 Skalica porazila ŠHK 37 Piešťany

Obe mužstvá začali zápas v rýchlom tempe. Skaličania prebrali iniciatívu a snažili sa vytvoriť si herný tlak. Ich hra bola síce rýchla no plná nepresností. Čo vyústilo v nakopenie chýb v obrannom pásme a tretí útok Piešťan rýchlou kombináciou po strele Hamráka sa dostal do vedenia. V ďalších minútach boli hostia lepším mužstvom, postupne ovládli hru. V závere mali výhodu presilovej hry, no ich snaha vyšla naprázdno.

Druhú tretinu hostia začali ofenzívnejšie. Stupka si vypracoval sľubnú šancu no Lipovský ho pohotovo vykryl. Vzápätí Kropáč rovnako nevyužil ponúknutú šancu. Hra pokračovala v rýchlom tempe i naďalej. Chylo sa ocitol sám pred Lipovským, no ešte stále nezahrmelo. Udrelo až po Preisingerovej delovke, keď v 24. minúte rozvlnil Šurekovu sieťku. Po góle domáci ožili a začali stupňovať tlak, no prišla chyba v podobe faulu a Lažo išiel na päť minút na trestnú lavicu. I túto presilovku však ustáli a záverečný tlak hostí tiež vyšiel naprázdno.

V úvode tretej tretiny mal sľubnú šancu Nemec, no Lipovského sa mu nepodarilo prekonať. V ďalších minútach hrali domáci presilovú hru, ktorá im nevyšla, ba dokonca Stupka ohrozil ich bránku. Piešťany mali v závere viac z hry, lepšie korčuľovali, no ich snahy končili na pozorne chytajúcom Lipovskom. V poslednej minúte unikla dvojica Kutálek, Stieler a domáci sa dostali do vedenia. Pri záverečnom odvolaní brankára dostali Pieštany od toho istého hráča tretí gól.

HK 36 Skalica - ŠHK 37 Piešťany 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: 59., 60. Stieler, 24. Preisinger - 11. Hamrák. Rozhodovali: Konc - Junek, Šefčík, vylúčení: 2:2, navyše: Lažo (Skalica) 5+DKZ za pichanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1083 divákov

Andrej Výboh, tréner Skalice: "Čo sa týka hry a zostavy mali sme problémy. Súper prišiel so štyrmi vyrovnanými formáciami. Má pomerne vyrovnaný tím. My sme však nemali hráčov na štyri formácie. Chlapci dali do toho bojovnosť. Súper mal veľa šancí a my sme dokázali eliminovať i jeho tlak a pod tlakom sa nám podarilo streliť vedúci gól. Ten tretí bol už len do prázdnej bránky."

Milan Klement, tréner Piešťan:
"Začali sme nervózne, postupne sme sa dostávali do šancí, z ktorých mohli byť góly. V závere naša chyba a protitútok 2:1 a bol z toho gól."