Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. decembra 2011

Nitra sa dohodla s lekármi, od stredy idú do práceLekári, ktorí odišli z Fakultnej nemocnice v Nitre, by ešte dnes mali podpísať nové pracovné zmluvy a v stredu ráno nastúpiť do práce. Odborári a vedenie nemocnice našli po viacerých ...Zdieľať
lekar pacient NITRA 6. decembra (WEBNOVINY) – Lekári, ktorí odišli z Fakultnej nemocnice v Nitre, by ešte dnes mali podpísať nové pracovné zmluvy a v stredu ráno nastúpiť do práce.


Odborári a vedenie nemocnice našli po viacerých rokovaniach zhodu na podobe zmlúv.

„Pán riaditeľ mi mailom poslal vzory nových zmlúv, s ktorými súhlasíme. Ak tam už nepridajú žiadne zvláštne dodatky, ktoré som nevidel, nemáme problém ich podpísať a od stredy pracovať,“ povedal pre agentúru SITA šéf lekárskych odborov v Nitre Peter Visolajský.

Zároveň však dodal, že ešte počkajú, či príde k celoslovenskej dohode. „Podľa posledných informácií však už v iných nemocniciach nie je problém a možno Nitra je aj posledná,“ uviedol Visolajský.

Podľa neho je posledný návrh pracovnej zmluvy už asi piaty – šiesty v poradí. „V pondelok poslal minister zdravotníctva všetkým nemocniciam zmluvu bratislavskú, ktorá sa aj nám najviac páčila, ale riaditeľ nám predložil svoju nitriansku variantu, ktorá bola trikrát taká dlhá,“ povedal Visolajský.

Posledný návrh sa podľa neho veľmi podobá na zmluvu, ktorú poslalo ministerstvo. Odstránili sa z nej body, s ktorými odborári nesúhlasili. Boli tam napríklad zakotvené nadčasy nie na rok, ale na celý pracovný pomer, povedal Visolajský.

Do nemocnice sa vráti približne 40 lekárov zo 47, pretože niektorí tu už pracovať nechcú. Ako agentúru SITA informoval námestník riaditeľa Peter Mondek, nemocnica dnes naďalej poskytovala len neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Situácia je podľa neho pod kontrolou, vypomáhajú aj vojenskí lekári z Čiech, ktorí odídu, až keď nastúpia späť tí, čo odišli.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Niektorí lekári sa do nitrianskej nemocnice nechcú vrátiť (6. 12. 2011)
 Lekárom v B. Bystrici sa zmluvy páčia, ale nepodpisujú ich (6. 12. 2011)
 Núdzový stav v Prešove trvá, lekári sa do práce nevracajú (6. 12. 2011)
 Vo Vyšných Hágoch robia lekári obštrukcie (5. 12. 2011)
 UNB je pred kolapsom, čaká na lekárov (5. 12. 2011)
 Nitriansky lekári budú reklamovať nove zmluvy (5. 12. 2011)
 Online: Nemocnice čakajú, či lekári podpíšu zmluvy (5. 12. 2011)
 Nové zmluvy v trnavskej nemocnici nepodpísal nikto (5. 12. 2011)
 V Prešove nastúpilo do práce takmer 100 lekárov (5. 12. 2011)
 Lekári v Trenčíne hromadne podpisujú zmluvy (5. 12. 2011)nasledujúci článok >>
Zrušenie liniek ČSA je neštandardné, tvrdí letisko
<< predchádzajúci článok
Rating Francúzska zodpovedá jeho ekonomike, tvrdí Fitch