19. apríla 2014

Nitra vyhráva nad Košicami 3:0 v tretej tretine v 6. finálovom zápase

Tretí gól pridal Dušan Segľa.

Jozef Stümpel Foto: TASR/Dušan Hein

Nitra 19. apríla (TASR) - Finále slovenskej hokejovej extraligy sa dnes opäť presunulo do Nitry. Košičania si priviezli mečbal, keď vo finálovej sérii vedú 3:2.

Tréner domáceho tímu Antonín Stavjaňa premiešal zostavu. Do prvého útoku pridal Richarda Mráza. Mladý hokejista sa mu odvďačil, keď asistoval v 6.minúte pri úvodnom góle zápasu skúsenému matadorovi Jozefovi Stümpelovi. Mladý hokejista štvrtého košického útoku Jokel neustrážil skúseného nitrianskeho centra a ten sa nezmýlil.

Domáci hokejisti nepovolili v aktivite ani v druhej tretine. V bráne Košíc čaroval Staňa. Brankár východniarov však nestačil na strelu Mila, ktorý zvýšil v presilovke na 2:0.

Štvrtý košický útok mal prsty aj v treťom inkasovanom góle, keď v 33. minúte zvýšil na 3:0 Martin Segľa, ktorý po dravom prieniku strelil svoj prvý gól vo finálovej sérii.