05. marca 2017

Nitra zdolala Žilinu, vyhrala o tri góly

Radosť hokejistov Nitry po úvodnom góle v zápase 51. kola hokejovej Tipsport Ligy medzi HK Nitra a MsHK Žilina 5. marca 2017 v Nitre. Foto: TASR/Henrich Mišovič
Nitra 5. marca (TASR) - V úvode stretnutia mal viac práce hosťujúci brankár Mikoláš. V 5. minúte ho delovkou vystrašil Mezei, ale gólman "vlkov" si s jeho strelou poradil. Veľkú šancu mal v 8. minúte Tvrdoň, ale v ideálnej pozícii prestrelil žilinskú bránu. Žilina bola smerom dopredu veľmi zakríknutá, naopak hráči Nitry si vytvárali viacero príležitostí, ale Mikoláš odolával. Aktivita domácich však priniesla svoje ovocie. V 15. minúte na seba naviazal hráčov Šille, ktorý prenechal puk Macíkovi a ten prestrelil gólmana Žiliny – 1:0. Už o 34 sekúnd si Šille s Macíkom vymenili puk opäť a bol z toho ďalší gól. Strelou pod brvno nedal Mikolášovi žiadnu šancu prvý menovaný – 2:0. Šancu na zníženie mal Stupka, ktorý po nepresnej prihrávke išiel sám na Hartzella, ale únik nepremenil.

Obraz hry sa nemenil ani v prvej polovici druhého dejstva. Nitrania mali viac príležitostí a Hartzell bol prakticky bez práce. Jednu z mála šancí na hosťujúcej strane mal Brejčák, ale americký brankár v nitrianskych farbách si bez problémov poradil. Do trojgólového vedenia mohol poslať domácich Ručkay, ale jeho strela z prvej minula priestor brány. V 38. minúte vystihol prihrávku na modrej čiare Hovorka, ale v úniku zoči-voči Hartzellovi nebol úspešný, keďže bránu prestrelil. O minútu neskôr strieľal švihom z medzikružia Stupka, ktorého si domáci brankár vychutnal efektným „semaforom“. Aj tretí samostatný únik hostí skončil neúspechom, tentokrát zlyhal Švihálek.

Prvú príležitosť v tretej tretine mal Stupka, ale Hartzell bol pozorný. V 46. minúte bol už Mikoláš prekonaný po Slovákovom pokuse, ale na bránkovej čiare vybral puk jeden zo žilinských bekov. V 52. minúte si v oslabení vytvorili Nitrania prečíslenie dvoch hráčov proti jednému a Slovák ešte nezištne našiel Copea, ktorý zvýšil na 3:0. Zverenci trénera Jančušku vyťažili zo štvorminútovej presilovky iba jeden strelecký pokus Konečného, s ktorým si poradil výborne chytajúci Hartzell. Na opačnej strane pridal štvrtý gól dvojgólový Cope. Žilinčanom sa ešte poradilo prekaziť čisté konto domácemu brankárovi, ktorého prekonal Handlovský a iba upravil stav zápasu na 4:1.

HK Nitra – MsHK Žilina 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

15. Macík (Šille, Ručkay), 16. Šille (Macík, Meland), 52. Cope (Slovák), 56. Cope (Slovák) – 59. Handlovský (Hovorka, Juraško) Rozhodovali: Goga, Baluška – Gegáň, Kacej, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 2790 divákov.

HK Nitra:
Hartzell – Milam, Kuzma, Pupák, Mezei, Meland, Versteeg, Korím – Cope, Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Krištof, Tvrdoň – Macík, Šiška, Šille – Štefanka, Paukovček, Bajtek - Piačka

MsHK Žilina: Mikoláš – Ťavoda, Čížek, Juraško, Brejčák, Macejko, Grman, Prokop, Mendrej – Handlovský, Hruška, Hovorka – J. Jurík, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Zlocha, Švec, Gmitter