Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. januára 2021

Občan Tadžikistanu spoluzakladal v Nemecku bunku Islamského štátu, dostal sedem rokov väzeniaNemecký súd v utorok odsúdil občana Tadžikistanu za spoluzakladanie bunky extrémistickej skupiny Islamský štát v Nemecku a podporu dvoch plánovaných útokov. Štátny súd v Düsseldorfe odsúdil ...Zdieľať
mideast_islamic_state_killing_spies 1768143f99254b0db11a30df0a8c458f 676x380 26.1.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecký súd v utorok odsúdil občana Tadžikistanu za spoluzakladanie bunky extrémistickej skupiny Islamský štát v Nemecku a podporu dvoch plánovaných útokov.


Štátny súd v Düsseldorfe odsúdil 31-ročného Ravsana B., ktorého celé meno nebolo zverejnené v súlade s nemeckými pravidlami ochrany súkromia, na sedem rokov väzenia.

Súd uviedol, že spomenutý muž, ktorý žil v západonemeckom meste Wüppertal a vo väzbe je od marca 2019, založil spolu s ďalšími podozrivými tadžického pôvodu bunku Islamského štátu.

Ďalšiemu členovi bunky dodal poloautomatickú pištoľ na zastrelenie muža v Nemecku, ktorý kriticky komentoval islam. Tento útok však nemecké orgány zmarili.

Podieľal sa tiež na prevodoch peňazí Islamskému štátu v Sýrii. Pri stanovení trestu súd zohľadnil skutočnosť, že muž sa k priestupkom vo veľkej miere priznal a poskytol informácie o ďalších údajných členoch bunky, ktorých taktiež postavia pred súd.


Zdroj: Webnoviny.sk - Občan Tadžikistanu spoluzakladal v Nemecku bunku Islamského štátu, dostal sedem rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko sa v Gruzínsku dopúšťalo výrazného porušovania ľudských práv, rozhodol európsky súd
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo vnútra chce zmodernizovať ďalšiu budovu, do projektu naleje státisíce eur

Občan Tadžikistanu spoluzakladal v Nemecku bunku Islamského štátu, dostal sedem rokov väzenia - diskusné fórum čitateľov