Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

16. januára 2019

Obyvatelia Prievidze sa vlani viac sobášili, ako rozvádzaliObyvatelia Prievidze sa môžu tešiť z osvetlenia najvýznamnejších pamiatok mesta. Mesto Prievidza osvetlilo dva kostoly - piaristický Kostol Najsvätejšej Trojice a farský Kostol sv. Bartolomeja. Na snímke piaristický Kostol ...Zdieľať
Obyvatelia Prievidze sa môžu tešiť z osvetlenia najvýznamnejších pamiatok mesta. Mesto Prievidza osvetlilo dva kostoly - piaristický Kostol Najsvätejšej Trojice a farský Kostol sv. Bartolomeja. Na snímke piaristický Kostol Najsvätejšej Trojice. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
 
Prievidza 16. januára (TASR)- Prievidžanov medziročne ubudlo. Kým miestna matrika eviduje v prvých dňoch tohto roka 46.187 obyvateľov, vlani v takomto období ich bolo 46.519.


Z celkového počtu obyvateľov je viac žien, a to 23.818, mužov je 22.369. Reálny počet obyvateľov je však určite iný, upozornil TASR hovorca mesta Michal Ďureje. "V našej databáze sú iba aktívni obyvatelia, teda bez prechodných pobytov, žijúci mimo SR či platiaci dane v inom meste. Reálne je obyvateľov vždy viac, ako evidujeme v našej matrike," vysvetlil.

Vlani sa narodilo 445 malých Prievidžanov, z toho bolo 202 dievčat a 188 chlapcov. "Počas minulého roka zomrelo 445 našich občanov. Do Prievidze sa prisťahovalo 587 ľudí, z mesta sa ich odsťahovalo 853," doplnil Ďureje.

Prievidzská matrika vlani zaznamenala 231 sobášov, rozvodov bolo menej, a to 102.
 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O použití časti rozpočtu Svidníka majú rozhodnúť obyvatelia
<< predchádzajúci článok
Ohlasy britskej tlače: Mayová je po prehre rozdrvená a ponížená

Obyvatelia Prievidze sa vlani viac sobášili, ako rozvádzali - diskusné fórum čitateľov