Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. mája 2006

Očakáva sa ustálenosť až mierny vzostup hladínUstálenosť až mierny vzostup očakávajú hydrometeorológovia na väčšine slovenských riek. Na najproblematickejšej Morave predpovedajú ustálenosť vodnej hladiny, na Dunaji zase pokles. Tretí stupeň ...Zdieľať

BRATISLAVA 1. mája (WN/SITA) - Ustálenosť až mierny vzostup očakávajú hydrometeorológovia na väčšine slovenských riek. Na najproblematickejšej Morave predpovedajú ustálenosť vodnej hladiny, na Dunaji zase pokles. Tretí stupeň povodňovej aktivity naďalej ostáva na Morave v Kopčanoch neďaleko Skalice, kde o 12:00 dosiahla hladina 506 centimetrov. V uplynulých dvoch hodinách tak poklesla o štyri centimetre. O zhruba centimeter poklesla hladina Moravy aj v Moravskom Svätom Jáne, kde o 12:00 namerali 490 centimetrov. V tomto úseku naďalej trvá druhý stupeň povodňovej aktivity.

Naopak, mierne zvýšenie zaznamenali na rieke Myjava v Myjave, kde o 12:00 bola jej hladina vo výške 79 centimetrov, čo je o dva centimetre viac ako o 11:00. V Šaštíne-Strážach ale klesla Myjava o dva centimetre. Na oboch úsekoch však trvá prvý stupeň povodňovej aktivity. Ten je aj na Teplici pri Sobotišti, kde dosiahla o 12:00 úroveň hladiny 120 centimetrov, čo je o štyri centimetre viac ako o 10:00.

Prvý stupeň povodňovej aktivity pretrváva aj na Váhu v Kolárove, kde sa o 12:00 hladina vyšplhala na 597 centimetrov. Počas hodiny sa tak zvýšila o dva centimetre. Prvý stupeň povodňovej aktivity je aj na Latorici vo Veľkých Kapušanoch a na Bodrogu v Strede nad Bodrogom. Dunaj pri Devíne za posledných 24 hodín klesol o takmer 20 centimetrov na 551 centimetrov a ďalej klesá.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MF chce odpustiť sankcie za nedoplatky zrušených daní
<< predchádzajúci článok
Pracujúci v Nepáli žiadali zrušenie zákonov, ktoré prijal kráľ

Očakáva sa ustálenosť až mierny vzostup hladín - diskusné fórum čitateľov