![]() |
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|
Sobota 1.11.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
|
Meniny má Denis, Denisa
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
|
|
|
|
|
|
|
|
13. decembra 2019
Od nedele začne medzi Žilinou a Bratislavou premávať RegioJet
Ilustračná snímka.
Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Pavel NeubauerNa trate ŽSR tento rok pribudne aj nová služba - autovlak. Bude dostupná v rámci vnútroštátnej diaľkovej dopravy ZSSK na linke Košice – Bratislava v nočných rýchlikoch. Autovozne budú radené vo vlakoch R 614 Zemplín a R 615 Zemplín.
Zachovaná ostáva minuloročná novinka, ranný vlak medzi Bratislavou a švajčiarskym Zürichom. V roku 2020 by podľa ŽSR malo pribudnúť aj spojenie medzi Žilinou a mestom Gdyňa na severe Poľska.
"V neposlednom rade, pokiaľ sa splnia očakávania spoločnosti Leo Express, cestujúci si na trati ŽSR medzi železničnými stanicami Žilina a Bratislava hlavná stanica budú môcť od leta roku 2020 vybrať až z troch rôznych dopravcov," uviedol Lukáč.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
