Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. mája 2010

Odporcovia komunizmu poliali sídlo KSČMSkupina mladých ľudí v utorok skoro ráno poliala červenou farbou pražské sídlo Komunistickej strany Čiech a Moravy (KSČM). Farba pokryla okná a parapety budovy na ulici ...Zdieľať
kosak a kladivo Ilustračné foto: SITA/AP PRAHA 18. mája (WEBNOVINY) - Skupina mladých ľudí v utorok skoro ráno poliala červenou farbou pražské sídlo Komunistickej strany Čiech a Moravy (KSČM). Farba pokryla okná a parapety budovy na ulici Politických väzňov. Keď ochranka privolala políciu, skupina utiekla. Na mieste nechala kýbliky s červenou farbou. Neskôr sa médiám prihlásila z emailovej adresy Krv nezmyješ, informuje portál iDNES.cz.


Podľa hovorkyne pražskej polície Evy Kropáčovej išlo o pomerne dôkladnú akciu. Zúčastnilo sa na nej "päť alebo šesť mladých ľudí, natreté sú všetky okienka, desať parapet a plášť budovy. Na červeno je nafarbená aj časť chodníka a komunikácie, uviedla Kropáčová. Policajti teraz preverujú kamerové záznamy, aby zistili, kto budovu komunistov "vyzdobil".

K akcii sa prihlásila skupina, ktorú podľa emailového vyhlásenia tvoria umelci. "Pripomenula českému národu fakt, že na našej politickej scény stále pôsobí strana, ktorá sa nikdy nedištancovala od zločinov, vrážd a devastácie našej spoločnostI," uvádza sa vo vyhlásení.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chorvátsky prezident Josipovič príde na Slovensko
<< predchádzajúci článok
Príjmy z mýta v tomto roku môžu byť nižšie o 10 %

Odporcovia komunizmu poliali sídlo KSČM - diskusné fórum čitateľov