25. augusta 2010

OH MLÁDEŽE: Zlato pre Krišandovú v džude

Slovenská výprava získala na premiérových olympijských hrách mládeže v Singapure v stredu okrem striebra kanoistu Miroslava Urbana v slalome v disciplíne K1 aj zlato ...

dzudo Ilustračné foto

Foto: SITA/AP SINGAPUR 25. augusta (SITA) - Slovenská výprava získala na premiérových olympijských hrách mládeže v Singapure v stredu okrem striebra kanoistu Miroslava Urbana v slalome v disciplíne K1 aj zlato zásluhou džudistky Andrey Krišandovej, ktorá bola členkou víťazného miešaného tímu. V súťaži ôsmich 7-členných družstiev zložených z pretekárov z rôznych krajín sa 17-ročná Vranovčanka predstavila v tíme s názvom Essen spoločne s Alexom Mendozom z Kuby, Peruánkou Lesly Canovou, Kairatom Agibajevom z Kazachstanu, Japonkou Miku Taširovou, Darylom Ngambomom z DR Kongo a Španielom Pedrom Rivadullom. Krišandovej tím "Essen" zdolal vo finálovom súboji "Belehrad" 6:1.

Slovensko má po Krišandovej úspechu napokon v Singapure aj prvé zlato a dovedna šesť medailí. Okrem džudistického zlata sú v zbierke ešte dve striebra zásluhou tenistiek Jany Čepelovej s Chantal Škamlovou vo štvorhre a kanoistu Miroslava Urbana v slalome v disciplíne K1, tri bronzy pridali Jana Čepelová vo dvojhre, tenisti Filip Horanský s Jozefom Kovalíkom vo štvorhre a džudista Arpád Szakács v kategórii do 81 kg.

"Zlato nám v zbierke ešte chýbalo, preto som rád, že Andrea bola členkou víťazného družstva," poznamenal pre agentúru SITA na margo Krišandovej úspechu vedúci výpravy SR Vladimír Miller. "Šéfom misií som už bol na olympiádach v Aténach 2004 a Pekingu 2008 a v oboch prípadoch sa naša výprava vracala domov so šiestimi medailami. No a teraz sa to zopakuje do tretice."

Súhrn výsledkov slovenských športovcov - streda:

DŽUDO
Miešané tímy:
Finále: Essen - Belehrad 6:1, vo víťaznom tíme figurovala aj Slovenka Andrea Krišandová.

KANOISTIKA

Chlapci:
Slalom - K1, 4. vyraďovacie kolo (štvrťfinále): Miroslav Urban (SR) - Scott Smith (Austr.) 1:28,02 - 1:35,57, Urban postúpil do semifinále.

Slalom - K1, 5. vyraďovacie kolo (semifinále): Miroslav Urban (SR) - Guillaume Bernis (Fr.) 1:27,42 - 1:27,78, Urban postúpil do finále.

Slalom - K1, finále: Miroslav Urban (SR) - Simon Brus (Slovin.) 1:30,24 - 1:25,15, Urban získal striebornú medailu.