Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. apríla 2012

Orange Slovensko v reklame na internet ľudí zavádzalMobilný operátor Orange Slovensko mal vo svojej reklame na internetové pripojenie zavádzať. Rozhodla o tom Arbitrážna komisia Rady pre reklamu (AK RPR) na svojom aprílovom zasadnutí, čím ...Zdieľať
orange BRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) - Mobilný operátor Orange Slovensko mal vo svojej reklame na internetové pripojenie zavádzať.


Rozhodla o tom Arbitrážna komisia Rady pre reklamu (AK RPR) na svojom aprílovom zasadnutí, čím dala za pravdu sťažovateľovi, ktorým bol konkurenčný Slovak Telekom.

Tomu sa nepozdávalo tvrdenie Orangeu v reklame, podľa ktorého je jeho internetové pripojenie dostupné na celom Slovensku.

Navyše zatiaľ čo na banneri operátor hovoril o dostupnosti na celom území, pri prelinkovaní na jeho stránku už informuje, že je dostupný na väčšine územia Slovenska.

Reklama Orangeu podľa AK RPR sprostredkúva informácie nejasným, nezrozumiteľným a viacvýznamovým spôsobom, keďže v priemernom spotrebiteľovi môže vyvolať mylný dojem, že služba internet na doma má pokrytie na celom území Slovenska, bez výnimky, čo však nie je pravda. "Reálne je pokrytie obmedzené a ponuka nie je geograficky dostupná pre každého," konštatuje vo svojom rozhodnutí Rada pre reklamu.

Orange navyše podľa rozhodnutia komisie zavádzal aj v prípade reklamy na archív svojej služby Fiber TV, keď na internetovej stránke uvádzal, že jedine s jeho službou si môže zákazník archivovať programy sedem dní v týždni. Podľa AK RPR však je takéto tvrdenie klamlivé, keďže vyvoláva dojem, že jediným poskytovateľom služby, ktorá by umožňovala nahrávanie televízneho vysielania sedem dní dozadu je práve Orange.

"Pokiaľ ide o pozitívne nálezy, ako dlhoročný člen Rady pre reklamu a zástanca zavádzania etických štandardov považujeme nálezy RPR vždy za podnetné, nakoľko nám umožňujú zvyšovať naše vlastné interné štandardy, ktoré taktiež sami neustále sprísňujeme," okomentoval rozhodnutie komisie hovorca Orangeu Peter Tóth.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Úlohou ministra Boreca je upokojiť a odpolitizovať justíciu
<< predchádzajúci článok
Exminister Miškov mal v aute asi plošticu, našiel ju šofér

Orange Slovensko v reklame na internet ľudí zavádzal - diskusné fórum čitateľov