27. decembra 2006

Osemnásťroční Slováci prehrali v Huttwile s Fínmi

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov podľahli vo svojom druhom vystúpení na turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Huttwile v stredu rovesníkom z Fínska 2:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1). ...

HUTTWIL 27. decembra (SITA) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov podľahli vo svojom druhom vystúpení na turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Huttwile v stredu rovesníkom z Fínska 2:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1). Vo vyrovnanom stretnutí severania dvakrát viedli, ale mladí Slováci dokázali v riadnom hracom čase dvakrát vyrovnať. Na 1:1 upravil v 17. min Adam Bezák a na 2:2 vyrovnával minútu a pol pred naplnením šesťdesiatej minúty Jozef Molnár. O víťazstve Fínov rozhodol v piatej minúte predĺženia Niclas Lucenius, ktorý strelil aj úvodný gól stretnutia. Zverenci trénera Tibora Daniša, ktorý v utorok zdolali Čechov 3:2, pokračujú v turnaji vo štvrtok 28. decembra od 19.30 h súbojom s Nemeckom.

Slovensko "18" - Fínsko "18" 2:3 po predĺž. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 17. A. Bezák (Kytnár), 59. J. Molnár (M. Bača, O. Rusnák) - 10. a 65. Lucenius, 31. Kokkala (Roppo), vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Melart (Fín.) 10 min za nešport. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Popovič - Frei, Sereinig (všetci Švajč.), 120 divákov