Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. apríla 2012

Ospalý pilot si zmýlil Venušu s lietadlom, zranil pasažierovV pondelok zverejnené závery vyšetrovania minuloročného incidentu stroja leteckej spoločnosti Canada Air potvrdili, že dôvodom poklesu lietadla nad Atlantickým oceánom bol omyl pilota, ktorý považoval ...Zdieľať
lietadlo OTTAWA 17. apríla  - V pondelok zverejnené závery vyšetrovania minuloročného incidentu stroja leteckej spoločnosti Canada Air potvrdili, že dôvodom poklesu lietadla nad Atlantickým oceánom bol omyl pilota, ktorý považoval planétu Venuša za oproti letiaci americký stroj.


Príčinou jeho nesprávneho úsudku bolo pridlhý spánok, ktorý namiesto 40 minút trval takmer dvakrát toľko. Také sú závery vyšetrovania kanadského úradu pre bezpečnosť leteckej dopravy.

Výsledkom prudkého, 120-metrového prepadu stroja Boeing 767 so 103 ľuďmi na palube boli zranenia 16 z nich, ktoré si vyžiadali hospitalizáciu. Incident sa odohral počas januárovej noci v roku 2011.

Spolupilot stroja letiaceho z kanadskej metropoly Toronto do švajčiarskeho Zürichu zmätočne reagoval na informáciu o blízkosti amerického nákladného lietadla. To však letelo niekoľko sto metrov pod nimi, no keď ospalý pilot videl pred sebou Venušu, v domnení, že ide o inkriminované lietadlo, nasmeroval Boeing k hladine oceánu v snahe vyhnúť sa údajnej kolízii. Prudké klesanie trvalo takmer 50 sekúnd.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Južná Kórea skončí pátranie po troskách zrútenej rakety
<< predchádzajúci článok
Palestínski väzni idú bojovať hladom proti zlým podmienkam

Ospalý pilot si zmýlil Venušu s lietadlom, zranil pasažierov - diskusné fórum čitateľov