Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

23. októbra 2006

Ostravský odvolací súd potvrdil korupciu v slovenskej ligeOdvolací senát krajského súdu v Ostrave uznal bývalých futbalových rozhodcov Jiřího Vodičku a Lubomíra Pučeka vinnými z korupcie. Podľa rozhodnutia súdu obaja ovplyvnili zápas ...Zdieľať

OSTRAVA/BRATISLAVA 23. októbra (WEBNOVINY) - Odvolací senát krajského súdu v Ostrave uznal bývalých futbalových rozhodcov Jiřího Vodičku a Lubomíra Pučeka vinnými z korupcie. Podľa rozhodnutia súdu obaja ovplyvnili zápas najvyššej slovenskej futbalovej súťaže medzi Banskou Bystricou a Púchovom v novembri 2003. Informovali o tom viaceré české médiá. Puček aj Vodička musia zaplatiť pokutu 70 000 korún, Vodičkovi navyše zakázali na dva roky rozhodcovskú činnosť.

Česká polícia použila ako dôkaz audionahrávky konverzácie medzi oboma rozhodcami. Na jednej z nich bývalý rozhodca a súčasný športový manažér Slavie Praha Lubomír Puček povedal svojmu kolegovi, ktorý bol v inkriminovanom stretnutí asistentom hlavného rozhodcu, že v Banskej Bystrici na neho čaká "70 litrov vína". Podľa vyšetrovateľov to malo predstavovať 70 000 korún a Vodička mal podľa nich záujem úplatok prijať. Obaja arbitri však tvrdili, že išlo iba o vtip a nie o pokus podplácať. Duel Dukla Banská Bystrica - Matador Púchov sa hral 29. novembra 2003 a skončil sa jasným víťazstvom domácich 3:0.

Verdikt ostravského odvolacieho súdu by nemal mať nijaký vplyv na konečné poradie v najvyššej slovenskej súťaži 2003/2004. Podľa slov šéfa ligovej komisie SFZ Vladimíra Wänkeho platí, že ak sa už raz súťažný ročník uzavrel, nemožno uplatniť retroaktivitu. "Touto kauzou sa môže ešte zaoberať disciplinárka," zdôraznil V. Wänke pre agentúru SITA a dodal, že ak SFZ dostane z Česko-moravského futbalového zväzu oficiálne materiály súvisiace s rozhodnutím súdu, potom sa môže kauzou zaoberať: "Nemala by to však riešiť ligová, ale disciplinárna komisia nášho zväzu."

"Verdikt nebudem komentovať," citoval server www.idnes.cz Lubomíra Pučeka. "Pokutu samozrejme zaplatím a čo sa týka mojej súčasnej funkcie v Slavii, tak súd mi vymeral len peňažný trest a nie zákaz činnosti vo futbale." Podľa rozhodnutia súdu má Puček, ktorý pochádza zo Slovenska, osobné väzby na vedenie Dukly Banská Bystrica. Preto ho podľa správy www.idnes.cz niekto požiadal, aby sa pokúsil ovplyvniť zápas v prospech Dukly. V tejto súvislosti však polícia a ani futbalové orgány na Slovensku nikoho nestíhali.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Turnaj WTA Tour v Linzi - Gajdošová v hlavnej súťaži štvorhry
<< predchádzajúci článok
Mertiňák v Lyone po dvoch tajbrejkoch do hlavnej súťaže